Burmistrz Pragi Południe zakażony koronawirusem! Kilkanaście osób trafiło na kwarantannę

2020-08-07 14:41 Alina Makarczuk
Burmistrz Pragi Południe zakażony koronawirusem
Autor: fot. Wikimedia Commons Burmistrz Pragi Południe zakażony koronawirusem

Stan zdrowia burmistrza jest dobry. Obecnie przebywa w domu. "Nie bagatelizujmy zagrożenia" - apeluje do mieszkańców. Po potwierdzeniu zakażenia u burmistrza Tomasza Kucharskiego, w pomieszczeniach urzędu przeprowadzono procedurę ozonowania. Dowiesz się więcej czytając ESKA.Warszawa.

Epidemia trwa, a zakażonych przybywa! W ciągu ostatniej doby w Polsce potwierdzono 809 przypadków zakażenia koronawirusem. To dotychczasowy rekord. Na Mazowszu odnotowano 104 przypadki zakażenia. Wczoraj - 107. Wśród zakażonych jest burmistrz dzielnicy Praga Południe. Trafił na 14-dniową kwarantannę, a wraz z nim też kilkunastu pracowników oraz innych osób, z którymi miał kontakt. Jego stan zdrowia jest dobry. Obecnie przebywa w domu i apeluje do mieszkańców, aby nie bagatelizowali zagrożenia. - Zagrożenie jest realne, czego jestem namacalnym dowodem. Nie bagatelizujmy zagrożenia zakażenia się Covidem. To zagrożenie jest i może spotkać każdego z nas - mówił radiu ESKA burmistrz Pragi Południe Tomasz Kucharski.

Po potwierdzeniu zakażenia koronawirusem u burmistrza, wszystkie pomieszczenia ​w urzędzie Pragi Południe zostały zdezynfekowane. - Urząd funkcjonuje na tych samych zasadach, co od początku pandemii. Jest regularnie dezynfekowany. W budynku urzędu przeprowadzono też procedurę ozonowania. Jest obowiązek noszenia maseczek i dezynfekcji rąk  - uspokaja mieszkańców rzecznik urzędu Michał Szweycer.

Od początku epidemii, w każdym urzędzie w Warszawie obowiązuje szczególny reżim sanitarny. Jest też możliwość telefonicznego umawiania wizyt.

Pierwszy pacjent wyleczony osoczem ozdrowieńca

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.