Budżet obywatelski w Warszawie! Wyniki pierwszego etapu [TYLKO U NAS]

2020-01-29 14:42
budżet obywatelski
Autor: pixabay budżet obywatelski

Ponad 2 tys. projektów wpłynęło w Warszawie do ostatniej edycji budżetu obywatelskiego! Spora część z nich dotyczy zieleni i aranżacji miejskiej przestrzeni. Są też dość nietypowe pomysły, np. darmowa komunikacja miejska czy miejski sad, w którym mieszkańcy mogą zrywać owoce.

Do 7. edycji budżetu obywatelskiego w Warszawie wpłynęło 2241 projektów. To 75 więcej niż rok temu. Wśród nich jest 204 projektów ogólnomiejskich. Najwięcej pomysłów mieszkańców dotyczyło zmian w miejskiej przestrzeni, nowych nasadzeń i oferty sportowo-rekreacyjnej. Warszawiacy zgłosili kilkanaście butelkomatów! To nowa moda - mówią urzędnicy. Wśród najbardziej nietypowych pomysłów warszawiacy wymieniają darmową komunikację na Białołęce w poniedziałki i owocarium, czyli miejski sad, gdzie każdy będzie mógł zerwać owoce i zioła.

- Jeśli chodzi o liczbę zgłoszonych projektów przodują Bielany (169), Białołęka (160) oraz Mokotów (151). Uwzględniając te najnowsze dane, też widać, że warszawiacy pokochali butelkomaty, murale i neony. Zgłosili też blisko 20 tężni solankowych. Popularne są też wydarzenia sąsiedzkie, takie jak potańcówki, kina plenerowe czy warsztaty edukacyjne - mówi dyrektora miejskiego biura kultury Aldona Machnowska-Góra.

Urzędnicy analizują wszystkie projekty. Te z nich, które zostały poprawnie złożone, zawierają prawidłowy kosztorys i są zgodne z przepisami prawa - przejdą do kolejnego etapu. Już w czerwcu mieszkańcy będą mogli na nie głosować. Miasto przystąpi do ich realizacji w przyszłym roku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE