Budowa Południowej Obwodnicy Warszawy. Od dziś nowe utrudnienia! [MAPA]

2020-01-29 7:47
Budowa Południowej Obdowdnicy Warszawy: Nowe utrudnienia
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Budowa Południowej Obdowdnicy Warszawy: Nowe utrudnienia

W związku z budową Południowej Obwodnicy Warszawy mieszkańcy Wilanowa i Ursynowa muszą spodziewać się nowych utrudnień. Zmiany będą wprowadzone już dzisiaj. Organizacja ruchu w rejonie ul. Polskie Drogi zmieni się już o 7 rano. Utrudnień będzie więcej.

Zmiana organizacji ruchu będzie obowiązywać w dniach 29 i 31 stycznia. Już w środę od 7 rano przejazd zz ulicy Polskie Drogi do ulicy F. Płaskowickiej będzie zamknięty. Nieczynny będzie również chodnik prowadzący do ul. F. Płaskowickiej. Przejście oraz przejazd z ul. Polskie Drogi będą możliwe jedynie w kierunku ul. Alternatywy i dalej do ul. rtm. W. Pileckiego. Zamknięte będą także chodniki po stronie północnej na odcinku od ul. Polskie Drogi do wyjazdu ze straży pożarnej. Utrzymany będzie ruch w obu kierunkach z ul. F. Płaskowickiej do ul. rtm. W. Pileckiego.

Weekendowe utrudnienia

Z kolei w weekend wykonawca wilanowskiego odcinka wyprostuje ruch w ciągu ul. Przyczółkowej. Ruch w kierunku Konstancina-Jeziorny, na odcinku od skrzyżowania z ulicami Karuzela i Europejską do ul. Pałacowej, został skierowany na docelową jezdnię już w listopadzie. Teraz czas na jednię w kierunku centrum. Najpierw w piątek, 31 stycznia, o godz. 11.00 przesunięte zostanie przejście dla pieszych w rejonie ul. Europejskiej. Następnie w poniedziałek, 3 lutego, ok. godz. 14.00, na docelową jezdnię, na której kierowcy będą mieli do dyspozycji dwa pasy ruchu, przełożony
zostanie ruch w kierunku centrum. Na wysokości budowanej drogi ekspresowej, kierowcy jadący od centrum będą mogli zawrócić w kierunku ul. Europejskiej.

Również w piątek, 31 stycznia, ok. godz. 13.00, w związku z budową ronda, zmieni się organizacja ruchu w rejonie ulic Sytej i Metrycznej. Ruch samochodów w ciągu ul. Sytej, na wysokości budowanej trasy, zostanie poprowdzony tymczasową jezdnią omijającą plac budowy. Na ul. Metrycznej na odcinku od skrzyżowania z ul. Sytą do ul. Bruzdowej zostanie wprowadzony ruchu wahadłowy, sterowany za pomocą sygnalizacji świetlnej. Ponadto zamknięty zostanie południowy wlot ul. Sytej – ten fragment ulicy będzie miał nadal połączenie z ul. Bruzdową. Ruch pieszych na ul. Sytej będzie odbywał się tymczasowym chodnikiem po zachodniej stronie jezdni, a na ul. Metrycznej – chodnikiem po stronie południowej.

 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE