zatrzymany

i

Autor: Twitter @Policja_KSP

Brutalne zabójstwo na Nowym Świecie. Policja zatrzymała pierwszego z podejrzanych

2023-01-30 21:28

Policja zatrzymała 28-letniego Łukasza G., jednego z podejrzanych o zabójstwo 29-latka na Nowym Świecie w Warszawie. - Nie mam żadnej wątpliwości, że pozostała dwójka nie może spać spokojnie - zaznaczył nadkom. Sylwester Marczak.

Pierwszy podejrzany został zatrzymany

Informację o zatrzymaniu Łukasza G. potwierdził rzecznik Komendanta Stołecznego Policji nadkom. Sylwester Marczak. - W poniedziałek policjanci Wydziału ds. Poszukiwań i Identyfikacji Osób oraz Wydziału Terroru i Zabójstw zatrzymali Łukasza G. poszukiwanego w związku z zabójstwem na Nowym Świecie. Podstawą poszukiwań był list gończy wystawiony przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie - wyjaśnił nadkomisarz Sylwester Marczak.

Czytaj również: Zabójstwo na Nowym Świecie - NAGRANIE trafiło do sieci

- Kluczowa w tym przypadku okazała się praca operacyjna policjantów. Nie mam żadnej wątpliwości, że pozostała dwójka nie może spać spokojnie. Zatrzymanie ich jest jedynie kwestią czasu - zaznaczył policjant. Zapewnił przy tym, że od samego początku w tej sprawie była ważna współpraca śledczych z policji i prokuratury.

- Podejrzany zostanie niezwłocznie doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Warszawie, gdzie zostanie mu ogłoszony zarzut zabójstwa 29-letniego mężczyzny poprzez trzykrotne ugodzenie pokrzywdzonego ostrym narzędziem w klatkę piersiową, co skutkowało zgonem pokrzywdzonego - przekazała z kolei rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz.

Czytaj również: Pożar u fryzjera w Wawrze. Policja zatrzymała jedną osobę

Brutalne zabójstwo na Nowym Świecie

Do zabójstwa 29-latka na Nowym Świecie w Warszawie doszło nad ranem 8 maja zeszłego roku. Do jednego ze sklepów wszedł ranny mężczyzna. Na miejsce została wezwana policja, a także służby ratunkowe. Pomimo udzielonej pomocy medycznej i wysiłku lekarzy mężczyzna zmarł.

W tej sprawie, oprócz zatrzymanego Łukasza G., listem gończym są ścigani 25-letni Dawid Mirkowski oraz 24-letni Sebastian Włodarczyk. Jak wcześniej informowała prokurator Aleksandra Skrzyniarz, sąd zastosował tymczasowe aresztowanie wobec ściganych mężczyzn, co umożliwiło prokuratorowi wydanie listu gończego i wdrożenie poszukiwań.

Jak ustaliła PAP, 28-letni Łukasz G. już wcześniej był znany organom ścigania. Mężczyzna był współpodejrzanym w procesie Krzysztofa U. ps. Fama, oskarżonego o podpalenie klubu przy ul. Foksal.

Mężczyzna na początku lutego 2021 roku został skazany przez Sąd Okręgowy w Warszawie za współudział w podpaleniu klubu na trzy lata i sześć miesięcy więzienia. Sąd wymierzył mu także grzywnę. 6 maja 2022 roku sąd drugiej instancji zmniejszył 27-latkowi wyrok do trzech lat więzienia. Wyrok sądu w tej sprawie jest prawomocny. Dwa dni po uprawomocnieniu się wyroku Łukasz G. wspólnie z Sebastianem Włodarczykiem i trzecim mężczyzną brali udział w zabójstwie na Nowym Świecie w Warszawie.

Czytaj również: Policja z Mazowsza dostała zadziwiający telefon. Pijany kierowca sam zgłosił swój wypadek

Czy czujesz się bezpiecznie na Nowym Świecie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE