Brutalne zabójstwo biznesmena w Wawrze. Podejrzanymi zajęli się psychiatrzy

2022-12-09 8:49
policja taśma
Autor: PAWEL DABROWSKI / SUPER EXPRESS Zdjęcie poglądowe

Biegli psychiatrzy rozpoczęli badania podejrzanych w sprawie brutalnego napadu i zabójstwa 79-letniego Tadeusza K. Doszło do niego 13 stycznia w domu przy ul. Trawiastej w Wawrze. Prokuratura czeka z aktem oskarżenia na opinię specjalistów.

Brutalne zabójstwo na Wawrze

Sprawa brutalnego morderstwa na Bemowie przeraziła mieszkańców Warszawy. 13 stycznia tego roku na Wawrze doszło do zabójstwa 79-letniego Tadeusza K. Podejrzanymi w tej sprawie jest pięcioosobowa grupa młodych ludzi weszła do domu starszego biznesmena, aby go okraść. Uciekając z posesji przestępcy ukradli luksusowego mercedesa, którego później spalili w lesie.

Sprawcy tego napadu wcześniej uprowadzili 19-latka, którego wiedza miała im pomóc w dokonaniu przestępstwa. Tak poznali zwyczaje napadniętej rodziny a także dowiedzieli się, że w domu znajduje się sejf z wartościowymi przedmiotami oraz pieniędzmi.

Oczekiwanie na opinię psychiatrów

Obecnie sprawą zajmuje się wymiar sprawiedliwości. Dwoje z pięciorga podejrzanych o brutalne zabójstwo było poddanych obserwacji psychiatrycznej. W tym momencie prokuratura czeka z aktem oskarżenia na opinię biegłych, którzy badali podejrzanych. Powinna wpłynąć do końca roku.

- Czekamy na opinię biegłych, która powinna wpłynąć do końca roku. Dwóch podejrzanych zostało poddanych obserwacji psychiatrycznej. Zanim sporządzimy akt oskarżenia, chcemy mieć jej wyniki - powiedziała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga Katarzyna Skrzeczkowska. 

Podejrzani o zabójstwo

W tej sprawie pierwszym aresztowanym stał się 17-letni wnuk ofiary, zatrzymana została też jego dziewczyna. Okazało się jednak, że chodzi o handel narkotykami, prawdopodobnie znalezionymi podczas przeszukania domu. Obydwoje opuścili już areszt. Na początku marca zatrzymano pięć młodych osób, którym postawiono zarzuty.

- Dwie, w wieku 19 i 20 lat, usłyszały w Prokuraturze Okręgowej Warszawa-Praga zarzuty zabójstwa z rozbojem. Pozostała trójka, 18- i 22-letni mężczyźni oraz 17-letnia dziewczyna będą odpowiadali za rozbój. Cała piątka decyzją sądu została tymczasowo aresztowana - powiedziała Skrzeczkowska.

Wartość skradzionego w dniu napadu mienia nie była mniejsza niż pół miliona złotych. Część rzeczy udało się policji odzyskać. 

Brutalne morderstwo w Jachrance. Po imprezie zabił znajomego
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE