Brakuje maseczek ochronnych i rękawiczek. Ruszyła ogólnopolska zbiórka na zakup sprzętu dla szpitali

2020-03-18 17:49 AGO
Zbiórka pieniędzy na podstawowy sprzęt ochronny dla medyków
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne

Wspólnie chcą rozwiązać problem! W szpitalach brakuje podstawowego sprzętu ochronnego. To dlatego, że w hurtowniach zmniejszają się zapasy maseczek czy jednorazowych rękawiczek. Z pomocą przychodzi Fundacja Siepomaga, która zainicjowała zbiórkę i zamierza zebrać co najmniej 5 milionów złotych.​

W planach jest zebranie pięciu milionów złotych, ale na tym zapewne się nie skończy, bo zapotrzebowanie jest dużo większe. Na skrzynkę mailową fundacji wciąż przychodzą wiadomości od szpitali, które proszą o wsparcie. - Uruchomiliśmy maila dlaszpitali@siepomaga.pl, gdzie lawinowo napływają zapotrzebowania z ośrodków medycznych. Piszą lekarze, pielęgniarki, a także rodzina pracowników szpitali, która widzi, jakie tam są teraz warunki do pracy. Dziennie jest to kilkadziesiąt wiadomości - mówi prezes fundacji Monika Urban i dodaje, że początkowo fundacja zamierzała zakupić droższy sprzęt medyczny, m.in. respiratory. Okazało się jednak, że zapotrzebowanie jest zupełnie inne. - Maseczki, kombinezony, jednorazowe rękawiczki - to są nasze pierwsze zamówienia i po prostu baza, podstawa. Właśnie tego brakuje.

Do zbiórki może dołączyć każdy. Można zrobić przelew, wysłać SMS lub po prostu udostępnić informację o zbiórce, by dowiedziało się o niej jak najwięcej osób.

- Nie wiemy jeszcze, co przyniesie jutro, jednak jedno jest pewne – razem sprawiamy rzeczy niemożliwe i razem jesteśmy w stanie przetrwać, by wyjść z opresji jeszcze silniejsi. Razem wielką mamy MOC - czytamy na stronie zbiórki.

Na tę chwilę udało się zebrać już blisko 1,7 miliona złotych. Aktualny stan można sprawdzić >>TUTAJ<<

Koronawirus: lista szpitali

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.