Zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Gustavo Fring / Pexels

Brakuje czasu na świąteczne zakupy? Sprawdź, kiedy są niedziele handlowe w grudniu

2022-12-09 9:09

W tym roku przepisy dotyczące handlu w niedziele zostały mocno uszczelnione. Obecnie zakupy przed świętami zrobimy tylko w nieliczne niedziele. Czy 11 grudnia będą otwarte sklepy? Kiedy są niedziele handlowe w grudniu? Sprawdźcie poniżej.

Niedziele handlowe w grudniu 2022

Jeśli nie macie czasu zrobić świątecznych zakupów w tygodniu, to mamy dla was dobrą wiadomość. W najbliższą niedzielę, 11 grudnia jest niedziela handlowa i sklepy będą otwarte. W ciągu tego roku zaplanowana zaledwie 7 niedziel handlowych. Wiele osób ucieszy zapewne fakt, że w grudniu są aż 2 niedziele handlowe. Odkąd rząd doprecyzował przepisy wiele sklepów nie mogło już działać jako „placówki pocztowe”.Kolejna ustawowa handlowa niedziela przypadnie również przed świętami Bożego Narodzenia. Zakupy w niedziele zrobicie również 18 grudnia. Będzie to ostatnia niedziela handlowa w tym roku.

Gdzie można zrobić zakupy w niedziele?

Warto pamiętać, że zakaz handlu w niedziele dotyczy głównie dużych sklepów i galerii handlowych. Nie oznacza to jednak że w niedziele nie można niczego kupić, są wyjątki. W niedziele bez problemu zrobicie zakupy w m.in. na stacjach paliw, cukierniach i kawiarniach, w prywatnych osiedlowych sklepikach czy Żabkach.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE