Runęła kamienica przy Wrzesińskiej. Akcja strażaków i psów

i

Autor: WAWAHOTNEWS24.PL Runęła kamienica przy Wrzesińskiej. Akcja strażaków i psów

Brak wzmocnień konstrukcji przyczyną katastrofy budowlanej? Kamienica przy Wrzesińskiej pod lupą

2020-11-09 19:53

Brak odpowiednich wzmocnień konstrukcji. To zdaniem stołecznego konserwatora zabytków mogło być przyczyną częściowego zawalenia się niezamieszkałej kamienicy na ul. Wrzesińskiej na Pradze Północ. Katastrofę budowlaną pustostanu bada m.in. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego.

ESKA XD #009

Zawalona kamienica na Pradze-Północ

W zawalonej części mogło zabraknąć zabezpieczeń. Zdaniem stołecznego konserwatora zabytków, niezamieszkała kamienica przy ul. Wrzesińskiej mogła runąć przez brak odpowiednich wzmocnień konstrukcji. Była w trakcie remontu. 

Na przykład rozbiórka kominów, czy też jakieś przebudowy w środku. Nie zostały jednak wykonane żadne wzmocnienia, czy to stropów, czy właśnie elewacji. Dodatkowo elewacja dostała obstawiona zewnętrznym rusztowaniem przyczepionym do elewacji - mówi stołeczny konserwator zabytków, Michał Krasucki.

CZYTAJ TAKŻE: Paweł Rabiej jednak zostaje w ratuszu? Wiemy, czym będzie się zajmował

Poważne zniszczenia

Zniszczenia budynku są poważne. Jego konstrukcja, zdaniem stołecznego konserwatora zabytków,  może być niestabilna. To wszystko będą jednak  oceniać wojewódzki konserwator zabytków i powiatowy inspektor nadzoru budowlanego. Również oni, wspólnie z deweloperem, do którego należy budynek i dzielnicowymi urzędnikami podejmą decyzję o dalszym remoncie kamienicy. 

CZYTAJ TAKŻE: Śmiertelnie niebezpieczne drzewa znikną z Parku Praskiego - jest zgoda na wycinkę

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE