ITD

i

Autor: MAREK ZIELINSKI / SE / EAST NEWS ITD

Bolt może stracić licencję. GITD wszczął postępowanie

Wszczęliśmy postępowanie o cofnięcie uprawnień jednej z firm świadczącej usługi pośrednictwa w przewozie osób - poinformowała rzecznik prasowa Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego Monika Niżniak. Według mediów chodzi o Bolta.

- W przypadku tej firmy zostało wszczęte formalne postępowanie o cofnięcie licencji pośrednika ze względu na zlecanie realizacji usług przedsiębiorcom, którzy nie mieli licencji na przewóz osób - powiedziała rzecznik prasowa Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego Monika Niżniak.

Bolt straci licencję?

Według ustaleń portalu wPolityce.pl chodzi o Bolta. Wcześniej o wszczęciu postępowania administracyjnego wobec jednej z firm przewozu osób na aplikację mówił na konferencji prasowej Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur.

- Będzie wszczęte postępowanie administracyjne, gdyż jedna z większych firm świadczących usługi pośrednictwa przy przewozie osób za pomocą aplikacji zlecała wykonywanie przewozów firmom i przedsiębiorcom, którzy nie posiadali stosownych licencji. To zostało potwierdzone kontrolami drogowymi – mówił szef GITD.

Jak informowało TVP Info, na pośrednika została również nałożona kara pieniężna na podstawie przepisów ustawy o transporcie drogowym.

Fatalny wypadek w Lublinie. Wszystko się nagrało!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE