Blokada Sejmu. Aktywistka ekologiczna przykleiła się do drzwi. Zobacz zdjęcia z protestu

2021-02-25 16:48
Aktywistka ekologiczna przykleiła się do drzwi w Sejmie
Autor: PAP/Wojciech Olkuśnik Aktywistka ekologiczna przykleiła się do drzwi w Sejmie

Aktywistka ekologiczna przykleiła dłoń do drzwi jednego z budynków Sejmu. Wejście zostało zablokowane. Na miejscu pojawili się strażacy, ale kobieta nie chciała ich pomocy. To kolejna dzisiejsza akcja grupy Extinction Rebellion Polska. Rano w ramach protestu aktywista zablokował most Poniatowskiego. Zobacz zdjęcia!

Kobieta przykleiła się do drzwi jednego z sejmowych budynków. To część protestu ekologicznego, który rozpoczął się już rano. Wtedy jeden z członków grupy Extinction Rebellion Polska zablokował most Poniatowskiego.

Blokada Sejmu. Kobieta przykleiła się do drzwi

Trwa protest przed Sejmem. Aktywistka z grupy Extinction Rebellion Polska przykleiła dłoń do drzwi jednego z sejmowych budynków. - Zablokowaliśmy wejście do Kancelarii Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Nie zgadzamy się na bezczynności posłów i posłanek wobec katastrofy klimatycznej. Nie zgadzamy się na ignorowanie naszych żądań, w tym organizacji panelu obywatelskiego w sprawie powstrzymania katastrofy klimatycznej - przekazała grupa Extinction Rebellion Polska, która zorganizowała ten protest. Na razie kobieta odmawia przyjęcia pomocy od strażaków.

- Żyjemy w wyzwaniach świata technologii, a wy rozmawiacie o pierdołach. Ludzie potrzebują wiedzy jak rozmawiać w obliczu katastrofy klimatycznej – mówił jeden z animatorów protestu. Dodał, że protest jest wyrazem niezgody na lekceważenie przez rządzących spraw ekologii. - Oddajcie nam możliwość decydowania o tych sprawach – wykrzyczał.

Przed budynkiem około godz. 16 wciąż było kilka osób. Manifestanci mieli z sobą transparenty z nazwą tej grupy. Puszczali także muzykę i śpiewali. Protest zabezpieczała policja.

Do manifestantów zeszła też m.in. posłanka Lewicy, Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, która powiedziała, że przyszła tutaj, aby upewnić się, że aktywiści i aktywistki są bezpieczni, że nikt nie przeszkadza im w realizowaniu ich obywatelskiego prawa do protestu. - Czuwamy tutaj nad ich bezpieczeństwem - podkreśliła.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Gwiazdy, które siedziały w więzieniu | ESKA XD #17
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE