Blokada Sejmu. Aktywistka ekologiczna przykleiła się do drzwi. Zobacz zdjęcia z protestu

2021-02-25 16:48
Aktywistka ekologiczna przykleiła się do drzwi w Sejmie
Autor: PAP/Wojciech Olkuśnik Aktywistka ekologiczna przykleiła się do drzwi w Sejmie

Aktywistka ekologiczna przykleiła dłoń do drzwi jednego z budynków Sejmu. Wejście zostało zablokowane. Na miejscu pojawili się strażacy, ale kobieta nie chciała ich pomocy. To kolejna dzisiejsza akcja grupy Extinction Rebellion Polska. Rano w ramach protestu aktywista zablokował most Poniatowskiego. Zobacz zdjęcia!

Kobieta przykleiła się do drzwi jednego z sejmowych budynków. To część protestu ekologicznego, który rozpoczął się już rano. Wtedy jeden z członków grupy Extinction Rebellion Polska zablokował most Poniatowskiego.

Blokada Sejmu. Kobieta przykleiła się do drzwi

Trwa protest przed Sejmem. Aktywistka z grupy Extinction Rebellion Polska przykleiła dłoń do drzwi jednego z sejmowych budynków. - Zablokowaliśmy wejście do Kancelarii Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Nie zgadzamy się na bezczynności posłów i posłanek wobec katastrofy klimatycznej. Nie zgadzamy się na ignorowanie naszych żądań, w tym organizacji panelu obywatelskiego w sprawie powstrzymania katastrofy klimatycznej - przekazała grupa Extinction Rebellion Polska, która zorganizowała ten protest. Na razie kobieta odmawia przyjęcia pomocy od strażaków.

- Żyjemy w wyzwaniach świata technologii, a wy rozmawiacie o pierdołach. Ludzie potrzebują wiedzy jak rozmawiać w obliczu katastrofy klimatycznej – mówił jeden z animatorów protestu. Dodał, że protest jest wyrazem niezgody na lekceważenie przez rządzących spraw ekologii. - Oddajcie nam możliwość decydowania o tych sprawach – wykrzyczał.

Przed budynkiem około godz. 16 wciąż było kilka osób. Manifestanci mieli z sobą transparenty z nazwą tej grupy. Puszczali także muzykę i śpiewali. Protest zabezpieczała policja.

Do manifestantów zeszła też m.in. posłanka Lewicy, Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, która powiedziała, że przyszła tutaj, aby upewnić się, że aktywiści i aktywistki są bezpieczni, że nikt nie przeszkadza im w realizowaniu ich obywatelskiego prawa do protestu. - Czuwamy tutaj nad ich bezpieczeństwem - podkreśliła.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. Wielcy Polacy. Ogromne zasługi dla świata, a jest szansa, że nawet o tym nie wiesz! Udowodnij, że się mylimy

Pytanie 1 z 15
Na rozgrzewkę: Maria Skłodowska-Curie została wyróżniona Noblem dwukrotnie. Z jakich dziedzin?
Gwiazdy, które siedziały w więzieniu | ESKA XD #17
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE