BIELANY - Murale Kory i Krystyny Sienkiewicz wybrane! Zobaczcie zdjęcia

i

Autor: Youtube CAFEMAUR https://www.youtube.com/channel/UCvp8s9CN2GEYB7x_TD95Spg / YouTube Mind Machine https://www.youtube.com/channel/UC_nNBsZRTOSWhKtXQ18e75w Kora i Krystyna Sienkiewicz

BIELANY - Murale Kory i Krystyny Sienkiewicz wybrane! Zobaczcie zdjęcia

2021-06-08 6:27

Kora i Krystyna Sienkiewicz będą miały swoje murale na Bielanach. Wybrano już projekty malowideł, które pojawią się na ścianach jednego z budynków. W naszym artykule zobaczycie, jak będą wyglądać upamiętnienia artystek.

Murale Kory i Krystyny Sienkiewicz zostały już wybrane! Wiadomo też, na którym budynku pojawią się wielkie wizerunki sławnych artystek. O wynikach konkursu na murale informował między innymi Grzegorz Pietruczuk, Burmistrz Dzielnicy Bielany. Inicjatywa zrodziła się z chęci upamiętnienia Olgi Sipowicz, która w czerwcu 2021 obchodziłaby swoje siedemdziesiąte urodziny. Władzie Bielan przy tej okazji postanowiły też upamiętnić Krystynę Sienkiewicz. Obie artystki mieszkały na Starych Bielanach przy ul. Płatniczej. Ich portrety pojawią się zaś na ścianach szczytowych budynku przy ul. Żeromskiego 44/50. Autorem obu projektów jest jest Tomasz Majewski - ilustrator i projektant okładek książek.

Warszawa szykuje się do otwarcia Centralnego Punktu Szczepień Powszechnych na stadionie Legii w Warszawie

Kora - sylwetka artystki

Kora, właściwie Olga Aleksandra Sipowicz, była piosenkarką rockową i autorką tekstów. W latach 1976–2008 była wokalistką zespołu Maanam. Uważana jest za jedną z najbardziej charyzmatycznych i wybitnych postaci w historii polskiej muzyki. Znana jest z takich hitów, jak na przykład: Cykady na Cykladach i Po Prostu Bądź.

Krystyna Sienkiewicz - sylwetka artystki

Krystyna Sienkiewicz była polską aktorką teatralną, filmową i telewizyjną. Udzielała się również na scenie muzycznej, jako wykonawczyni piosenki poetyckiej.

Murale Kory i Krystyny Sienkiewicz - zdjęcia

Prace nad realizacją projektów przy Żeromskiego 44/50 powinny się rozpocząć niebawem. Tymczasem można już obejrzeć zwycięskie projekty murali Kory i Krystyny Sienkiewicz. Znajdziecie je poniżej.

Źródło: BIELANY - Murale Kory i Krystyny Sienkiewicz wybrane! Zobaczcie zdjęcia
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE