autobus

i

Autor: Wikimedia Commons / Travelarz

Bieg Niepodległości 2022 w Warszawie. Uczestnicy pojadą komunikacją miejską za darmo

2022-11-10 20:57

Jedną z imprez, które odbędą się w Warszawie w Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada, będzie Bieg Niepodległości. Przedstawiciele ratusza przypominają, że uczestnicy z numerami startowymi będą mogli tego dnia korzystać z przejazdów komunikacją miejską w pierwszej strefie za darmo.

Bieg Niepodległości - gdzie i kiedy się odbędzie?

W Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada ulicami Warszawy ruszy biało-czerwony Bieg Niepodległości. Główna część imprezy rozpocznie się o godz. 11:11 na al. Jana Pawła II na wysokości ul. Stawki.

- Biegacze będą przemieszczać się właśnie Aleją Jana Pawła II w kierunku południowym do Alei Niepodległości. Nawrót dla dystansu 10 km nastąpi na wysokości ul. Rakowieckiej i… do pokonania zostanie już tylko dystans przebyty dotychczas, jedynie w przeciwnym kierunku - informują organizatorzy wydarzenia.

Czytaj również: Kotyliony na 11 listopada: W tych punktach w Warszawie dostaniesz je za darmo! [ADRESY]

11 listopada - komunikacja miejska będzie darmowa dla uczestników Biegu Niepodległości

Co ważne, uczestnicy imprezy będą mogli swobodnie dojechać na miejsce biegu oraz z niego wrócić komunikacją miejską. Ta bowiem, dla osób z numerem startowym, od godziny 00:01 do 23:59 będzie darmowa w pierwszej strefie biletowej. 

Bieg Niepodległości - jak dojechać na start? Metro, tramwaj, samochód

Organizatorzy wydarzenia radzą uczestnikom, aby tego dnia wybrali metro lub tramwaj. Jadąc podziemną kolejką, należy wysiąść na stacji Dworzec Gdański. Tramwajem trzeba natomiast dojechać do przystanków Powązkowska 04, Rondo „Radosława” 09, Rondo „Radosława” 10 lub Rondo „Radosława” 07.

Osoby, które mimo utrudnień wybiorą samochód, będą mogły zaparkować na dwupoziomowym parkingu w Westfield Arkadia przy al. Jana Pawła II 82. Muszą jednak pamiętać, że od godz. 9:00 z ruchu wyłączone będzie Rondo „Radosława".

Super Ring - Marsz Niepodległości
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE