Biedronka

i

Autor: MARCIN WZIONTEK/ SUPER EXPRESS

Zakupy

Biedronka otworzy sklepy w kolejnym kraju. Zakupy zrobią klienci tuż za polską granicą

2023-12-08 15:32

Jeronimo Martins planuje wkroczyć ze sklepami sieci Biedronka do kolejnego kraju. Wybranym przez przedsiębiorstwo kierunkiem jest Słowacja, gdzie pierwsze obiekty handlowe marki powinny zostać otwarte do końca 2024 r. Jak donoszą branżowe media, u sąsiada Polski ruszyła już nawet intensywna kampania reklamowa, mająca przekonać klientów właśnie do Biedronki.

Biedronka planuje podbicie słowackiego rynku

Według informacji portalu wiadomoscihandlowe.pl sieć rozpoczęła już emisję spotów reklamowych na Słowacji. Sieć będzie funkcjonowała tam pod polską nazwą, znaną wielu lokalnym klientom, szczególnie z północy kraju, którym zdarzało się robić zakupy w Polsce.

"Obecnie sieć intensywnie poszukuje pracowników m.in. działu produktów świeżych, a swoją rekrutację uzupełnia spotem informującym o dostępności słowackich produktów w Polsce" - poinformowała branżowa redakcja. Biedronka ma przede wszystkim skupiać się na znalezieniu category managerów do działu wypieków oraz owoców i warzyw.

Plany otwarcia Biedronki na Słowacji cieszą się sporym zainteresowaniem potencjalnych klientów. Co ciekawe, wywołują jednak nie tylko pozytywne emocje. - Słowacja ma nowy rząd, a nowy minister rolnictwa Richard Takáč powiedział już, że jego zdaniem polski dyskont zaleje Słowację polskimi produktami. Według Takáča zmniejszy się udział naszej żywności w sieciach handlowych i "będzie duży nacisk na polskie produkty" - powiedział w rozmowie z businessinsider.com.pl słowacki dziennikarz František Kvarda.

Na bardziej szczegółowe informacje dot. otwarcia sklepów Biedronka na Słowacji trzeba jeszcze poczekać. Póki co sieć bardzo ostrożnie podchodzi do dzielenia się kolejnymi wieściami o planowanej ekspansji.

Tak zmienił się Bazar Różyckiego w Warszawie - zobacz zdjęcia:

Tańczące z promocjami 07.12.2023