Muzeum Warszawy

i

Autor: UM Warszawa

Bezpłatny weekend w Muzeum Warszawy

W weekend 20 i 21 sierpnia można obejrzeć wystawy Muzeum Warszawy za darmo. Bezpłatny wstęp zaplanowano nie tylko w głównej siedzibie na rynku Starego Miasta, ale też w oddziałach placówki.

Darmowe wejście to doskonała okazja, aby obejrzeć aktualne wystawy w Muzeum Warszawy:

  • Rzeczy warszawskie – główna wystawa w 21 gabinetach tematycznych. Zgromadzone tam rzeczy stanowią punkt wyjścia do opowiedzenia historii osób, wydarzeń i procesów, które ukształtowały współczesną Warszawę. Wystawę można zwiedzać z audioprzewodnikiem na własnym telefonie.
  • Grażyna Hase. Zawsze w modzie – wystawa opowiadająca o karierze modelki, projektantki mody, właścicielki galerii sztuki, warszawianki, która współtworzy życie artystyczne i towarzyskie stolicy.
  • Gildia Olgi Micińskiej w Galerii Rynek 30. To opowieść o jeszcze nieistniejącej gildii stolarek i ciesielek – kobiet pracujących w drewnie. Wystawa potrwa do 28 sierpnia, a ostatni weekend odbędzie się finisaż. W programie warsztaty i oprowadzanie z artystką.

Darmowe zwiedzanie w Warszawie

W weekend można zobaczyć również wystawy w oddziałach Muzeum Warszawy. Muzeum Warszawskiej Pragi zaprasza na stałą wystawę: opowieść o prawobrzeżnej historii stolicy. Jej część stanowią dawne żydowskie modlitewnie zlokalizowane na parterze oficyny w podwórzu. Wstęp w ramach biletu na wystawę stałą. W tej samej placówce (oraz w witrynie przy ul. Zwycięzców na Saskiej Kępie) można także zobaczyć wystawę Celina Osiecka. Usługi fotograficzne. Poza fotografią portretową i okolicznościową odwiedzający poznają tam rzemieślniczy aspekt pracy fotografki - technika retuszu ołówkowego i zobaczą oryginalne teczki przygotowane na egzamin czeladniczy. 

Na zwiedzanie warto wybrać się też do Muzeum Farmacji, by obejrzeć Res pharmaceuticae czyli zrekonstruowane wnętrze apteki, niezwykłą kolekcję mebli, narzędzi i naczyń. Odwiedzający poznają też historie leków, trucizn i narkotyków. Otwarte jest także Muzeum Drukarstwa, które w swoich zbiorach ma zabytki sztuki drukarskiej, edytorskiej, graficznej i introligatorskiej oraz maszyny i przyrządy używane przez dawnych drukarzy.

Weekend z kulturą

Do odwiedzania wystaw zachęcają także Centrum Interpretacji Zabytku, gdzie można poznać losy warszawskiej Starówki z czasów przed, w trakcie i po II wojnie światowej oraz Muzeum Woli, które pokazuje w nowy sposób pokazuje życie i twórczość Mirona Białoszewskiego. We wnętrzu Barbakanu można natomiast obejrzeć wystawę o murach obronnych.

ZOBACZ TAKŻE

  1. Zobacz warszawskie ślady Roberta Lewandowskiego [GALERIA]
  2. Metro na Bródno: koniec budowy 24 sierpnia
  3. Egipska mumia z Warszawy nie była w ciąży. Nowe odkrycie naukowców
Groby Weteranów Powstania Warszawskiego cz. II. Okrutny mord na weselu. | Niezapomniani
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE