Zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Canva

Bezpłatna "Wyprawka dla Warszawskiego Malucha". Jak ją dostać?

2023-02-02 15:37

Wsparcie rzeczowe dla rodziców w postaci "Wyprawki dla Warszawskiego Malucha" może otrzymać rodzic dziecka, który mieszka i płaci podatki w Warszawie. Co jest w wyprawce i jak ją uzyskać? Informacje znajdziecie poniżej.

Jak dostać Wyprawkę dla Warszawskiego Malucha?

Aby otrzymać wyprawkę dla dziecka od miasta należy spełnić kilka warunków. Po pierwsze tego rodzaju wsparcie przysługuje rodzicowi dziecka, który mieszka i płaci podatki w Warszawie.Aby otrzymać wyprawkę dla noworodka od miasta należy wypełnić wniosek  o udzielenie jednorazowego wsparcia rzeczowego „Wyprawka dla Warszawskiego Malucha”. Wypełniony w kreatorze wniosek należy wydrukować, podpisać i złożyć w ciągu 30 dni od urodzenia dziecka w dowolnym Urzędzie Stanu Cywilnego m. st. Warszawy lub w Kancelarii Ogólnej Urzędu m. st. Warszawy przy Aleje Jerozolimskie 44, 00-024 Warszawa.

Osoby, które posiadają elektroniczny podpis kwalifikowany lub profil zaufany mogą złożyć ten wniosek elektronicznie przez ePUAP. Składając wniosek elektronicznie należy najpierw zapisać na dysku wypełniony wniosek, a następnie wybrać opcję 'Wyślij wniosek przez ePUAP', która znajduje się na końcu wniosku w kreatorze. Należy pamiętać, że kreator służy jedynie do wypełnienia wniosku i nie jest obsługiwany na urządzeniach mobilnych. Do wniosku należy załączyć oświadczenie o rozliczeniu podatku dochodowego od osób fizycznych w Warszawie za rok kalendarzowy poprzedzający rok urodzenia dziecka lub w roku urodzenia dziecka.

Co jest w warszawskiej wyprawce dla noworodka?

W skład wyprawki dla niemowlaka wchodzą następujące produkty: Kosz Mojżesza, kocyk, ręcznik, zestaw ubranek (body z długim rękawem, body z krótkim rękawem, spodenki, skarpetki), chusteczki nawilżane oraz 5 pieluch tetrowych.

Dom opieki społecznej w Jordanowie prowadzony przez siostry Prezentki, które biły niepełnosprawne dzieci
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE