Bezdomni mają gdzie się podziać! Na Białołęce powstało miejsce tymczasowego schronienia

i

Autor: Urząd Miasta Warszawa

Bezdomni mają gdzie się podziać! Na Białołęce powstało miejsce tymczasowego schronienia

2020-12-31 11:12

To miejsce wspomoże osoby w kryzysie bezdomności! Na Białołęce pojawiło się nowe interwencyjne miejsce tymczasowego schronienia. Każdej nocy prawie sto osób będzie mogło skorzystać z pomocy placówki. W dalszej części tekstu dowiesz się, czym zajmie się placówka przy Myśliborskiej 53.

Muzyk w czasie pandemii rozwozi warzywa i owoce

Pomoc osobom bezdomnym w Warszawie - nowa placówka przy Myśliborskiej 53

Bezdomni mają gdzie się podziać! Na Białołęce powstało interwencyjne miejsce tymczasowego schronienia. Prawie sto osób będzie mogło każdej nocy korzystać z pomocy placówki przy Myśliborskiej 53. Między osiemnastą, a ósmą następnego dnia dostaną potrzebne wsparcie:

- W trakcie pobytu osoby w kryzysie bezdomności otrzymają dwa posiłki, w tym jeden ciepły oraz gorące napoje. Ponadto osoby korzystające z miejsca tymczasowego schronienia na Białołęce będą mogły wyprać lub wymienić odzież oraz otrzymają środki czystości i higieny osobistej. Placówka zapewnia środki ochrony osobistej - maseczki oraz płyn do dezynfekcji - mówiła Karolina Gałecka ze stołecznego ratusza

Czytaj także: Zamiast śmietniska - będzie las! Mieszkańcy Tarchomina mogą spodziewać się zmiany

QUIZ. Największe polskie przeboje lat 90. Same hity, ale czy poznacie je po jednym wersie?

Pytanie 1 z 15
Na start: "Racja brachu, wypijmy za to, kto z nami nie wypije tego we dwa kije" to cytat z utworu:

Pomoc żywnościowa Warszawa

Jak przyznają władze miasta, od początku pandemii więcej osób korzysta z programów żywnościowych, które przygotowują miejskie Ośrodki Pomocy Społecznej:

- Pomoc w zapewnianiu żywności osobom w kryzysie bezdomności realizują jadłodajnie oraz placówki, które wydają posiłki i paczki żywnościowe. Mobilny Punkt Poradnictwa, czyli miejski autobus, który jeździł po ulicach Warszawy po trasach najbardziej uczęszczanych przez bezdomnych i był objazdowym punktem wydawania paczek, maseczek, a także mobilnym punktem informującym o aktualnej sytuacji epidemicznej i obowiązujących obostrzeniach – wydał blisko 70 tysięcy paczek żywnościowych - mówiła Karolina Gałecka ze stołecznego ratusza

Placówka dla osób w kryzysie bezdomności przy Myśliborskiej to nie pierwszy taki projekt Warszawskiego Centrum Integracji „Integracyjna Warszawa”. Podobne miejsce działa przy ulicy Kaczorowej 39 na Białołęce. I od nowego roku będzie otwarte przez całą dobę. 

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Czytaj także: Sztuczna inteligencja powie kierującemu pociągiem kiedy hamować! Nowe rozwiązania w SKM

Życzenia na 2021! Czego życzymy sobie w nowym roku?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE