Będzie nowe centrum stolicy: Ruszają prace na placu "pięciu rogów" [UTRUDNIENIA]

2021-03-01 19:28
Będzie nowe centrum stolicy: Ruszają prace na placu Pięciu Rogów i konkurs dla Chmielnej
Autor: Urząd m.st. Warszawy, mat. prasowe Będzie nowe centrum stolicy: Ruszają prace na placu Pięciu Rogów i konkurs dla Chmielnej

Po wielu latach oczekiwań w końcu rusza przebudowa centrum stolicy. Zmieni się plac u zbiegu ulic Brackiej, Chmielnej, Kruczej, Zgoda i Szpitalnej. Rafał Trzaskowski ogłosił też konkurs architektoniczny na ulicę Chmielną. Co i kiedy zmieni się w ścisłym centrum Warszawy?

Tylko autobusy, samochody mieszkańców i dostawcze będą mogły przejeżdżać od poniedziałku przez skrzyżowanie ulic Zgoda i Chmielnej. Drogowcy zaczynają zapowiadaną od lat inwestycję na "placu pięciu rogów".

Co zmieni się na placu "pięciu rogów"?

Plac "pięciu rogów" ma być deptakiem, a zmieni się właściwie wszystko. - Zmieni się nawierzchnia, duże płyty dwa na dwa, betonowe. Beton architektoniczny z domieszką kamienia. 22 dorodne drzewa, 8-9 metrowe. To wszystko sprawi, że w ciągu kilku najbliższych miesięcy to miejsce zmieni się nie do poznania - mówi Dyrektor ZDM-u Łukasz Puchalski.

Zmiany na ul. Chmielnej

Wśród planowanych zmian na ulicach przy placu "pięciu rogów" na pierwszy ogień ma pójść Chmielna. - Zaczynamy od pierwszego konkursu, który ma objąć ulicę Chmielną. Na tym odcinku od domów centrum aż po Nowy Świat. To jest pierwszy konkurs architektoniczny, który w całości organizujemy w formie elektronicznej - powiedziała główna architektka miasta Marlena Happach.

Prace, które będą kosztować niespełna 15 mln zł, potrwają do jesieni.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Raport z Anteny 01.03
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE