Będą zmiany na ul. Marszałkowskiej. Ważne wieści, radni zdecydowali

2022-09-12 15:32

Warszawiacy powinni przygotować się na zmiany na konkretnym odcinku ul. Marszałkowskiej. ZDM przekazał, że radni zdecydowali o przyznaniu dodatkowych środków na budowę drogi dla rowerów. Ta będzie się ciągnęła od ul. Królewskiej do pl. Bankowego.

W czwartek, 8 września radni Warszawy zdecydowali o przeznaczeniu dodatkowych środków na modernizację ul. Marszałkowskiej. Wkrótce mieszkańcy zobaczą przy niej drogę dla rowerów, na odcinku między ul. Królewską i pl. Bankowym.

Aby mogło do tego dojść, parkowanie zostanie przeniesione na jezdnię. To umożliwi wygospodarowanie odpowiedniego miejsca.

Czytaj również: Szachtar Donieck - Real Madryt. Bilety już prawie niedostępne, ceny w sieci szybują

Będzie nowy odcinek ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Marszałkowskiej

Dzięki zmianom rowerzyści będą mogli w ułatwiony sposób dostać się do przeznaczonej do nich drogi wzdłuż ul. Andersa i dojechać aż na Żoliborz. "W najbliższym czasie ogłosimy przetarg na wykonanie prac w terenie" - zaznaczają przedstawiciele Zarządu Dróg Miejskich.

"Z myślą o bezpieczeństwie i komforcie pieszych planujemy wyremontować chodniki. Pojawi się też szpaler drzew. Nasadzenia nowej zieleni na Marszałkowskiej będą wykonane zgodnie z koncepcją, jaka została przygotowana przez Zarząd Zieleni w oparciu o konsultacje społeczne" - dodano w oficjalnym komunikacie.

Tak wygląda produkcja stali w hucie ArcelorMittal Warszawa

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Warsztaty z HiT-u dla nauczycieli. Zajęcia poprowadzą wykładowcy UW
  2. Progresja spełnia normy hałasu. Obiecali uważać na... pogrzeby
  3. 16-latek piekł ciastka z marihuaną. Policjantom powiedział, że zdrowiej ją jeść, niż palić
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE