Będą zmiany na pl. Na Rozdrożu. Powstaną windy, a to nie koniec planów

2022-09-08 19:20
Pl. Na Rozdrożu
Autor: ZDM

Będą zmiany na pl. Na Rozdrożu. Jak poinformowali przedstawiciele ZDM, przechodnie powinni spodziewać się m.in. powstania wind na przystanki autobusowe na Trasie Łazienkowskiej. Wiemy, co jeszcze zaplanowano.

Jak przekazali przedstawiciele ZDM, 8 września radni Warszawy zdecydowali o przyznaniu dodatkowych środków na przebudowę pl. Na Rozdrożu.

Czytaj również: Złe wieści dla kierowców, konkretne opłaty pójdą w górę. Będą nowe stawki

Będą windy na pl. Na Rozdrożu. To nie koniec zmian

"Planowana przebudowa placu ma obejmować budowę wind na przystanki autobusowe na Trasie Łazienkowskiej oraz przebudowę schodów i samych przystanków. Perony zostaną poszerzone, wyposażone w więcej miejsc do siedzenia oraz wyższy, profilowany krawężnik, który ułatwi wsiadanie do autobusu. Wyznaczymy brakujące przejście dla pieszych po zachodniej stronie Al. Ujazdowskich, przez wlot ul. Koszykowej" - poinformowano.

Dodatkowo w planach jest "powiększenie przestrzeni dla pieszych, likwidacja powierzchni wyłączonych z ruchu i uporządkowanie ruchu rowerowego na placu (powstanie łącznik rowerowy po zachodniej stronie placu i droga dla rowerów łącząca plac z wiaduktami nad Agrykolą [...]), [...] wyznaczenie nowego przejścia dla pieszych w osi al. Wyzwolenia".

Co wyjątkowo ważne, projekt organizacji ruchu jest już zatwierdzony. ZDM zaznacza, że przetarg na wykonanie prac zostanie ogłoszony już niebawem.

Warszawa, Praga-Południe. Mieszkańcy mają dość życia z robactwem. „Mój kot poluje na prusaki!”

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Gdzie znaleźć tanie mieszkania na wynajem w Warszawie? Ceny stają się kosmiczne
  2. "13 przykazań wiślanych". Oto zasady bezpiecznego wypoczynku Dzielnicy Wisła
  3. Policjanci z żałobie, nie żyje Jarosław Olszewski. Mundurowi pożegnali przyjaciela ze służby
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE