Będą edukować rodziców na temat depresji. Ruszają bezpłatne webinaria

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Będą edukować rodziców na temat depresji. Ruszają bezpłatne webinaria

Będą edukować rodziców na temat depresji. Ruszają bezpłatne webinaria [TERMINY]

2021-02-25 21:25

26 lutego startują darmowe webinaria dla rodziców. Dowiedzą się na nich m.in. czym jest depresja i jak jej zapobiegać. Odbędzie się kilka internetowych spotkań. Jak zapisać się na webinaria "Czym jest depresja"? Ile to kosztuje? Kiedy odbędą się spotkania?

Startują webinaria „Czym jest depresja?”. Są skierowane głównie do rodziców i mają pomóc rozpoznać chorobę.

Czym jest depresja?

- Pandemia kompletnie wywróciła nasze życie do góry nogami. Szczególnie dotyka to dzieci i młodzież, które tracą bardzo ważny czas dla ich rozwoju. Uczniowie pozbawieni bezpośredniego kontaktu z rówieśnikami, zamknięci w domach, nie mają przestrzeni, żeby dać ujście swojej energii i swoim emocjom. Rodzice, często mimo najlepszych chęci, nie potrafią im pomóc. Dlatego robimy jako miasto wszystko, żeby nie pozbawić ich wsparcia – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.

Jedną z propozycji są webinaria, które rozpoczynają się już w piątek, 26 lutego. Podejmowane będą tematy związane z depresją u dzieci i młodzieży, zwłaszcza w warunkach pandemii. Otwarte i bezpłatne spotkania poprowadzi dr Konrad Ambroziak z Fundacji Psycho-Edukacja.

- Nauka zdalna to duże wyzwanie, zarówno dla dzieci jak i rodziców. Obserwujemy narastające problemy związane z alienacją, przygnębieniem czy apatią. Pomagamy już od marca ubiegłego roku, a teraz przygotowaliśmy cykl spotkań dla rodziców dotyczący depresji wśród dzieci i młodzieży. Mogą z nich skorzystać rodziny z całej Polski – mówi Renata Kaznowska, zastępca prezydenta m.st. Warszawy.

Webinaria o depresji: Plan spotkań

Webinaria odbędą się w kilku terminach:

  • 26 lutego 18.00-20.00 - Czym jest depresja? Specyfika depresji u dzieci i nastolatków (edycja I), dołącz do zdarzenia na żywo;
  • 9 marca 18.00-20.00 - Czym jest depresja? Specyfika depresji u dzieci i nastolatków (edycja II), dołącz do zdarzenia na żywo;
  • 15 marca 18.00-20.00 - Jak zapobiegać depresji? Zasady dobrostanu psychicznego u dzieci i młodzieży w warunkach pandemii (edycja I), dołącz do zdarzenia na żywo;
  • 17 marca 18.00-20.00 - Jak zapobiegać depresji? Zasady dobrostanu psychicznego u dzieci i młodzieży w warunkach pandemii (edycja II), dołącz do zdarzenia na żywo.

Na webinaria nie obowiązują zapisy. Wydarzenie jest bezpłatne.

QUIZ. Wielcy Polacy. Ogromne zasługi dla świata, a jest szansa, że nawet o tym nie wiesz! Udowodnij, że się mylimy

Pytanie 1 z 15
Na rozgrzewkę: Maria Skłodowska-Curie została wyróżniona Noblem dwukrotnie. Z jakich dziedzin?

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Raport z Anteny 25.02
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE