Bank Millenium

i

Autor: Michał Marszandt/Wikimedia Commons

Uwaga!

Bank Millenium ostrzega. Klikniesz w jeden SMS i stracisz oszczędności

2023-03-29 15:49

Bankowe oszustwa to prawdziwa zmora naszych czasów. Tym razem przed nieuczciwymi praktykami, które mogą przyczynić się do utraty oszczędności życia, ostrzega bank Millenium. Jak działają przestępcy?

Ostrzeżenia przed oszustami to w ostatnim czasie codzienność banków. Pracownicy placówek próbują wymyślić skuteczny sposób na walkę z nieuczciwymi ludźmi. Ostatnio mBank wprowadził nowe zabezpieczenia.

Teraz bank Millenium ostrzega swoich klientów przed SMS-ami, które mogą doprowadzić do straty oszczędności życia, jeśli się w nie nierozważnie kliknie. Oszuści wykorzystują maksymalnie wszystkie możliwości, jakie dają im Internet i wszechobecne smartfony.

- Oszuści wysyłają SMSY z linkiem do środków, które ktoś rzekomo przekazał Ci za pomocą BLIKA. Jeśli dostaniesz taką wiadomość, nie klikaj w podany link! - brzmi stanowczy komunikat banku Millenium.

Czytaj także: mBank ostrzega swoich klientów. Jedno kliknięcie i pieniądze znikną

Bank Millenium ostrzega przed oszustami

- Ani my, ani operator płatności BLIK – nie wysyłamy takich SMS-ów. Jeśli ktoś prześle przelew na telefon BLIK, środki automatycznie znajdą się na Twoim koncie i nie musisz nigdzie potwierdzać, że chcesz je odebrać. Jeśli dostaniesz taką wiadomość, nie klikaj w podany link! Pamiętaj o innych zasadach bezpieczeństwa - ostrzegają pracownicy banku Millenium.

Bank Millenium podkreśla, co należy zrobić, by być spokojnym o swoje środki i bankowość internetową. Te punkty mają szansę uchronić oszczędności jego klientów.

  1. Nie pobieraj aplikacji, których nie znasz – możesz nieświadomie zainfekować swoje urządzenie.
  2. Loguj się do konta wyłącznie w aplikacji i na stronie banku.
  3. Kiedy logujesz się do konta, nie podawaj pełnego numeru dokumentu czy PESEL, danych z karty płatniczej – prosimy wyłącznie o dwa losowo wybrane znaki.
  4. Nie podawaj nikomu swoich danych logowania do banku lub skrzynki e-mail – to poufne dane.

Bank Millenium podkreśla, że jeśli tylko coś wzbudzi wątpliwości klienta, należy się skontaktować z jego pracownikami. Można to zrobić telefonicznie lub mailowo. 

Zobacz zdjęcia: Miss Warszawy 2023. Oto najpiękniejsze mieszkanki stolicy

Piotr M. chciał się wysadzić przed komisariatem. Sędzia zmniejszyła mu wyrok.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE