policja

i

Autor: ANDRZEJ LANGE / SE / EAST NEWS

Z regionu

Atak nożownika w szkole na Mazowszu. Są ranni

2023-11-29 17:03

29 listopada, ok. godz. 13:00 w mediach pojawiły się wstrząsające informacje. W jednej ze szkół w woj. mazowieckim doszło do ataku nożownika. Trzy osoby zostały ranne, pierwszej pomocy udzielali im strażacy z OSP Kadzidło. Napastnik uciekł. Został zatrzymany w trakcie policyjnej obławy.

PAP dowiedziała się, ze sprawcą ataku jest 18-letni uczeń IV klasy Zespołu Szkół Powiatowych.

Atak nożownika w szkole na Mazowszu

Do ataku nożownika doszło około godziny 12:00 w Zespole Szkół Powiatowych w Kadzidle. 18-latek wtargnął na lekcję i zaatakował koleżankę i kolegę. Młoda kobieta została ranna w brzuch, a chłopak w szyję. Dodatkowo, już poza szkołą, nastolatek zranił trzecią osobę.

- Trzy osoby zostały ranne, strażacy udzielali im pierwszej pomocy, m.in. tamowali krwawienie z ran. Osoby te były przytomne, zostały przekazane zespołom ratownictwa medycznego - powiedział oficer prasowy Komendanta Miejskiego PSP w Ostrołęce bryg. Robert Chodkowski.

- Zaatakowany w szkole 18-latek został przetransportowany Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala, trafiła tam również 18-letnia dziewczyna. Trzecia osoba nie wymagała hospitalizacji - dodał oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Ostrołęce kom. Tomasz Żerański.

Po ataku ogłoszono alarm dla policjantów z Ostrołęki, zarządzono poszukiwania z użyciem psa tropiącego. Jak ustaliła PAP, 18-latek został złapany w okolicach stadionu w Kadzidle, gdy usiłował popełnić samobójstwo. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe. 

[AKTUALIZACJA 16:45]

Ostrołęcka prokuratura ustala, w jakich okolicznościach uczeń Zespołu Szkół Powiatowych w Kadzidle zaatakował nożem troje innych kolegów - przekazała PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce Elżbieta Edyta Łukasiewicz.

W środę po południu śledczy rozpoczęli przesłuchania osób będących świadkami zdarzenia. - Prowadzone są m.in. czynności z jednym z poszkodowanych, który doznał najlżejszych obrażeń - został zraniony w rękę. Przesłuchiwana jest także osoba, która prowadziła zajęcia, podczas których doszło do zdarzenia - powiedziała rzeczniczka prokuratury.

Prokuratura planuje przesłuchania kolejnych świadków na czwartek.

Tramwaj potrącił pieszego w Warszawie (28.11.2023) - zobacz zdjęcia z miejsca zdarzenia:

Potrącenie rowerzysty w Krośnie Odrzańskim
Listen on Spreaker.