Stadion Legii Warszawa

Autor: Marcel flickr.com Stadion Legii Warszawa

Artur Boruc ukarany - bramkarz zawieszony. Zapłaci też WYSOKĄ GRZYWNĘ

2022-02-17 7:56

Bramkarz Artur Boruc został zawieszony na trzy mecze piłkarskiej ekstraklasy za czerwoną kartką, jaką został ukarany w niedzielnym spotkaniu z Wartą Poznań (0:1) - poinformowała Legia Warszawa, której barwy reprezentuje.

Boruc musi zapłacić

Komisja Ligi Ekstraklasy S.A. dodatkowo nałożyła na niego karę pieniężną w wysokości 25 tysięcy złotych. W 70. minucie meczu z Wartą w Warszawie 41-letni bramkarz mistrza Polski złapał piłkę po dośrodkowaniu i chciał szybko uruchomić swoich kolegów. Na drodze stanął mu Dawid Szymonowicz, którego Boruc dość brutalnie odepchnął. Mecz toczył się dalej, ale dopiero przy kolejnej przerwie sędzia Łukasz Kuźma podbiegł do monitora, aby obejrzeć to zdarzenie. Arbiter pokazał byłemu reprezentantowi Polski czerwoną kartkę i dodatkowo podyktował rzut karny dla gości, którego nie wykorzystali.

Vito Bambino i Sanah łączą siły!

Legia na dnie tabeli. W sobotę mecz z Niecieczą

Legia Warszawa, która rozegrała dotychczas 20 spotkań, z dorobkiem 18 punktów zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. Za nią z 15 i także jednym meczem zaległym plasuje się tylko Bruk-Bet Termalica. W sobotę obie drużyny zmierzą się w Niecieczy.