Nagłówki komentujące zachowanie Boruca

Artur Boruc dostaje lekcję zachowania od innego klubu - "kilka zasad boiskowego savuravuru" [WIDEO]

2022-02-17 13:48

Artur Boruc został negatywnym bohaterem meczu Legia Warszawa - Warta Poznań. Za agresywne zachowanie wobec Dawida Szymonowicza został już ukarany. Lekcję zachowania postanowił dać mu również inny klub Ekstraklasy. Wideo rozbawi was do łez!

Mecz Legia Warszawa - Warta Poznań był kolejnym rozczarowaniem dla kibiców Wojskowych. Legioniści nieoczekiwanie przegrali u siebie wynikiem 0-1. Bramkę, już w 23. minucie gry, zdobył obrońca Warty, Dawid Szymonowicz. Rezultat utrzymał się do końca, a piłkarze Warszawskiego klubu nie prezentowali pięknego futbolu. Negatywnym bohaterem spotkania został zaś Artur Boruc. W 72. minucie bramkarz Legii chciał wznowić grę, ale utrudniał mu to zdobywca bramki dla Warty. Zirytowany Boruc złapał obrońcę za głowę i pchnął na ziemię. Sędzia uznał, że nie można tolerować takiego zachowania - ukarał bramkarza czerwoną kartką i podyktował rzut karny (niewykorzystany).

Po kartce było już tylko gorzej. Najpierw bramkarz dyskutował z sędzią Łukaszem Kuźmą, a schodząc z boiska popchnął jednego z operatorów.

Nerwy nie opuściły Boruca także po meczu. W mediach społecznościowych skomentował decyzje sędziego wulgarnym określeniem. Za to wszystko bramkarz został ukarany. Oprócz zawieszenia na trzy mecze, musi też zapłacić karę finansową w wysokości 25 tysięcy złotych.

"Artur, ja z ważno sprawo..."

Zachowanie Boruca odbiło się echem w Ekstraklasie. Jeden z klubów postanowił skomentować całą sytuację w zabawny sposób. Chodzi o Jegiellonię Białystok. Drużyna mierzyła się z Legią Warszawa pod koniec listopada 2021. Dla Boruca był to pierwszy mecz po długiej przerwie spowodowanej problemami z bólem pleców. Dzień przed spotkaniem bramkarz zapowiadał swój udział w grze naśladując wymowę charakterystyczną dla mieszkańców Podlasia. Ostatnie zamieszanie wokół piłkarza legii stało się więc dla Jagiellonii okazją do riposty. Klub zamieścił w sieci krótki filmik, w którym maskotka Jagi uczy Boruca zasad - jak sama mówi - "boiskowego savuravuru". Trzeba przyznać, że Jagiellonia ma poczucie humoru! Zobaczcie sami.

Boruc odpowiada... własnym wideo

Na reakcję Boruca nie trzeba było długo czekać. W komentarzu pod tweetem Jagielloni bramkarz zamieścił fragment piosenki Dawida Podsiadło Nie ma fal z nieznacznie zmodyfikowanym teledyskiem. Wideo poniżej.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!