Antyterrorystyczne zabezpieczenia na bulwarach. Wjazd tylko dla wybranych

2020-01-29 8:07
Zabezpieczenia antyterrorystyczne na bulwarach
Autor: Urząd m.st. Warszawy, mat. prasowe Zabezpieczenia antyterrorystyczne na bulwarach

Automatyczne słupki nie pozwolą wjechać na bulwary. Warszawski Ratusz montuje kolejne zabezpieczenia przed autami, tym razem m.in. przy Moście Poniatowskiego. Taryfę ulgową mają tylko auta służb miejskich i właścicieli nadwiślańskich barów.

W czwartek na wysokości mostu Poniatowskiego pojawią się automatyczne słupki. System obejmuje też wjazdy przy ulicach Boleść, Nowy Zjazd i Karowej. Zabezpieczenia mają chronić nadwiślański teren przed nielegalnym wjazdem aut.

- Po upływie 30 sekund od wjazdu pojazdu uprawnionego, słupki automatycznie podniosą się i zapali się czerwone światło. W czasie awarii kierowcy będą mogli skorzystać z tzw. totemu, za pomocą którego można połączyć się z całodobową służbą Zarządu Zieleni - tłumaczy Dominika Wiśniewska ze stołecznego ratusza.

Słupki opuszczają się na kilkadziesiąt sekund tylko wtedy,  gdy wjechać na bulwary chce, np. auto służb miejskich. Takie blokady są częścią systemu zabezpieczeń antyterrorystycznych. Tuż obok ustawione są też znaki STOP, a cały teren jest też monitorowany.​

Podniesione zostaną również słupki naprzeciwko ul. Sanguszki, więc urzędnicy proszą o ostrożność - zwłaszcza rowerzystów.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE