Młodzież

i

Autor: Canva

Sprawdź się

Kim jest warszawski nastolatek? Drillowcem, alternatywką a może k-popiarą? Quiz

2023-10-09 16:30

Polska młodzież z roku na rok zmienia się nie do poznania. Nastolatkowie od zaczęli utożsamiać się z subkulturami takimi jak alternatywki, k-popiary czy drillowcy. Nie każdy może należeć do ich grona. Sprawdź w naszym quizie, co o nich wiesz.

Kiedyś na polskich ulicach mogliśmy oglądać nastolatków identyfikujących się z emo, skaterami czy hipisami. Po kilkunastu latach na ulicach miast pojawiły się nowe subkultury, takie jak alternatywki, drillowcy czy k-popiary. To właśnie one zjednały w konkretne grupy młodzież. Sprawdź w naszym quizie poniżej, co o nich wiesz. 

Nowe subkultury w Polsce. Kim są alternatywki, drillowcy czy k-popiary?

Alternatywki to głównie osoby płci żeńskiej, które słuchają alternatywnych rodzajów muzyki oraz ubierają się w nietypowy sposób. Poznamy je na ulicy po łańcuchach na spodniach, rajstopach kabaretkach, kolorowych włosach, kreskach na oczach czy wyeksponowanym piercingu.

Drillowcy to z kolei głównie młodzi mężczyźni, którzy zafascynowali się słuchaniem gangsterskiej odmiany rapu, drillu. Wraz z muzyką, upatrując się w zachodnie gwiazdy tego gatunku, nastolatkowie zaczęli ubierać się na jej styl. Poznamy ich po drogich ubraniach, kompletowym dresie marki Nike, kominiarce balaclavie, drogich zegarkach czy paskach.

K-popiary to ponownie głównie młode dziewczyny, które upodobały sobie gatunek muzyki popu, pochodzący z Korei Południowej. Członkinie tej subkultury charakteryzuje również mocna sympatia do wszelkich jej odpowiedników, takich jak między innymi bajki anime, czy komiksy mangi. Poznamy je po krótkich spódniczkach oraz różowym, cukierkowym ubiorze w stylu koreańskim.

Sprawdź w naszym quizie poniżej, co o nich wiesz.

Alternatywki, k-popiary czy drillowcy - co wiesz o polskiej młodzieży? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 10
Czym jest balaclava?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE