Alarm antyterrorystyczny w Warszawie

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Alarm antyterrorystyczny w Warszawie

Alarm atyterrorystyczny w Warszawie: Co oznacza BRAVO-CRP? Jak należy się zachować?

2020-06-26 12:55

W Warszawie wprowadzono drugi stopień alarmu antyterrorystycznego BRAVO-CRP. Będzie obowiązywał przez kilka najbliższych dni. Co oznacza BRAVO-CRP? Czy musimy zachować szczególną ostrożność? Czy musimy się obawiać? Dowiesz się więcej czytając ESKA Warszawa.

Alarm antyterrorystyczny w Warszawie: Od kiedy i do kiedy obowiązuje?

W Warszawie wprowadzono drugi stopień alarmu BRAVO-CRP. Ma obowiązywać od 26 czerwca 2020 roku od godziny 00:01 do dnia 29 czerwca 2020 roku, do godziny 23.59. Nie należy się jednak obawiać. To standardowa procedura związana z wyborami, które już w niedzielę 28 czerwca odbędą się w całej Polsce.

Czytaj także: Dodatkowy zasiłek opiekuńczy dla rodziców: Do kiedy? Ile? Czy został przedłużony?

W związku z organizacją wyborów prezydenckich, Prezes Rady Ministrów na podstawie art. 16 ust. 1 ustawy z dnia 10 czerwca 2016 roku o działaniach antyterrorystycznych (Dz. U. z 2019 r. poz. 796) podpisał Zarządzenie nr 89 z dnia 25 czerwca 2020 roku w sprawie wprowadzenia stopnia alarmowego CRP (drugi stopień alarmowy BRAVO-CRP) na całym terytorium Rzeczpospolitej Polskiej – obowiązujące od dnia 26 czerwca 2020 roku od godz. 00:01 do dnia 29 czerwca 2020 roku do godz. 23:59 - informuje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Stopień alarmowy BRAVO-CRP: Co to oznacza?

W przypadku wprowadzenia stopnia alarmowego BRAVO-CRP organy administracji publicznej oraz kierownicy służb i instytucji właściwych w sprawach bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego realizują m. in. takie zadania jak:

  • wzmożone monitorowanie stanu bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych organów administracji publicznej lub systemów teleinformatycznych wchodzących w skład infrastruktury krytycznej;
  • monitorowanie i weryfikowanie czy nie doszło do naruszenia bezpieczeństwa komunikacji elektronicznej;
  • sprawdzenie dostępności usług elektronicznych;
  • poinformowanie pracowników instytucji o konieczności zachowania zwiększonej czujności;
  • wprowadzenie całodobowych dyżurów administratorów systemów kluczowych dla funkcjonowania organizacji oraz personelu uprawnionego do podejmowania decyzji w sprawach bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych.

Jak należy się zachować?

- Bezpieczeństwo w czasie obowiązywania stopnia uzależnione jest nie tylko od działania właściwych służb, ale też od czujności obywateli. W przypadku zauważania czegoś niepokojącego należy poinformować o tym policję lub Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego - podkreśla RCB.

 Czytaj także: "Reanimowałem tę kobietę. Nie przeżyła". Wstrząsająca relacja świadka wypadku [TYLKO U NAS]

Co to jest cisza wyborcza? Komunikat PKW

Czy sprawdziłbyś się w pracy w wojsku? Pytania mogą zaskoczyć!

Pytanie 1 z 20
Sądami wojskowymi są: