Akcja ratunkowa w Porcie Praskim! Na szczęście to tylko ćwiczenia

i

Autor: Konrad Traczyk Akcja ratunkowa w Porcie Praskim! Na szczęście to tylko ćwiczenia

Policja i straż pożarna: Akcja ratunkowa w Porcie Praskim!

2022-06-20 19:44

Lekcja z bezpieczeństwa nad wodą nie musi być nudna! Przekonali się o tym uczniowie ze stołecznej Pragi, którzy wzięli udział w specjalnych ćwiczeniach policji i straży pożarnej. W Porcie Praskim mogli obserwować, jak wyglądają działania służb, gdy dojdzie do utonięcia. Później sami nauczyli się pierwszej pomocy.

Bezpieczne wakacje nad wodą

Najmłodsi mieszkańcy stolicy w Porcie Praskim mogli się poczuć, jak podczas prawdziwej akacji ratunkowej. Strażacy i policjanci odwzorowali ją praktycznie w każdym szczególe. Jak mówi Marcin Zawadzki z Komisariatu Rzecznego Policji w Warszawie - cała lekcja odbyła się według scenariusza.

Ćwiczenia edukacyjne "Bezpieczne wakacje nad wodą"

- W naszym założeniu osoba, która wpadła do wody bez kamizelki asekuracyjnej miała tonąć. Przeceniła swoje umiejętności, być może doznała szoku termicznego, schowała się pod powierzchnią wody - tłumaczy Marcin Zawadzki.

Nietypowa lekcja bezpieczeństwa

Swoje wnioski z lekcji wyciągnęli uczniowie:

- Trzeba mieć zawsze kamizelki.

- Można się utopić, jak się wejdzie w jakiś prąd w wodzie - mówili naszemu reporterowi.

Quiz. Jedzenie na literę A

Pytanie 1 z 18
Avocado to podstawowy składnik:

Oprócz zobaczenia akcji ratunkowej najmłodsi mogli zobaczyć też specjalistyczny sprzęt i nauczyć się pierwszej pomocy.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE