Przedłużona kwarantanna w akdemiku WAT. U studentki potwierdzono koronawirusa

2020-03-25 16:35 STAN
Akademik WAT objęty kwarantanną
Autor: Wikipedia, CC, Fot. Hiuppo, 2015

Studentka Wojskowej Akademii Technicznej jest zarażona koronawirusem. Kobieta miała objawy grypopodobne i trafiła do szpitala. Już w niedzielę w związku z podejrzeniami akademik Wojskowej Akademii Technicznej został objęty kwarantanną. Podjęto decyzję o jej przedłużeniu. Dowiesz się więcej czytając ESKA Warszawa.

Aktualizacja, 25 marca

U studentki Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie potwierdzono zakażenie koronawirusem – poinformowała w środę uczelnia. Studentka cały czas przebywa w szpitalu, ale czuje się dobrze. W akademiku nr 3., który został objęty kwarantanną przebywa 361 podchorążych i czterech żołnierzy. Do 5 kwietnia wszyscy będą musieli pozostać w budynku.

23 marca

Po tym, jak u jednej podhorąży stwierdzono objawy grypopodobne, akademik Wojskowej Akademii Technicznej został objęty kwarantanną. Kobieta czeka na wynik testu na obecność koronawirusa. Kobieta miała objawy grypopodobne i zadzwoniła do Wojskowego Ośrodka Medycyny Prewencyjnej. Po przeprowadzeniu wywiadu telefonicznego, kobieta z podejrzeniem koronawirusa została przewieziona do szpitala. Została poddana badaniom na obecność koronawirusa. Wyniki mają być dostępne we wtorek lub w środę. Kobieta nie przebywała w ostatnim czasie zagranicą, ani nie miała kontaktu z osobą zakażoną.

W związku z podejrzeniem koronawirusa akademik WAT został dziś zamknięty. Kwarantanną objęto 357 podchorążych i czterech żołnierzy.  - Podchorążowie też mają nakaz przebywania w swoich pokojach, nieprzemieszczania się - mówi rzeczniczka WAT, Ewa Jankiewicz.

Walka z koronawirusem. Służby postawione w stan najwyższej gotowości [KRONIKA KRYMINALNA]

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.