kryminalne

87-latek pomylił ustawienia skrzyni biegów i zniszczył 4 auta

2023-10-04 14:31

W Magdalence pod Warszawą 87-letni kierowca mitsubishi pomylił ustawienia automatycznej skrzyni biegów i uszkodził 4 zaparkowane wzdłuż ulicy samochody oraz słupek reklamowy. Mogło dojść do tragedii, gdyby nie to, że samochód "zawisł" na metalowym elemencie ogrodzenia.

Kiedy oficer dyżurny piaseczyńskiej komendy otrzymał zgłoszenie na temat mężczyzny, który w Magdalence na ulicy Lipowej wjechał w cztery zaparkowane pojazdy, natychmiast w to miejsce wysłał funkcjonariuszy ruchu drogowego.

87-latek uszkodził 4 samochody

Gdy policjanci dotarli na miejsce ujrzeli uszkodzone hyundaia, volvo, peugeota oraz nissana.

"Okazało się, że sprawcą wszystkich uszkodzeń jest 87-latek siedzący za kierownicą mitsubishi pajero. Mężczyzna był wyraźnie zdezorientowany i oszołomiony tym, co zrobił. Najprawdopodobniej pomylił on +reverse+ z +drive+ w swoim aucie z automatyczną skrzynią biegów" - przekazała st. asp. Magdalena Gąsowska z komendy w Piasecznie.

Wypadek na Południowej Obwodnicy Warszawy

Mogło dojść do tragedii

Na szczęście w tym zdarzeniu nikomu nic się nie stało, a wyczyny seniora zostały przerwane, kiedy jego auto zawisło na metalowym elemencie ogrodzenia.

Mężczyzna stracił prawo jazdy, a funkcjonariusze wystąpili z wnioskiem do starosty o skierowanie kierującego na badania w celu oceny stanu psycho-fizycznego. Wkrótce mężczyzna stanie przed sądem, by odpowiedzieć za swoje czyny.

Zobacz zdjęcia z miejsca zdarzenia

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE