służby las

i

Autor: policja.pl

80-latek wyszedł z domu i zniknął. Służby z dronami i helikopterem wkroczyły do akcji

2022-10-25 15:21

Policjanci z komisariatu w Mrozach (woj. mazowieckie) wraz z przedstawicielami innych służb oraz lokalną społecznością prowadzili poszukiwania 80-latka, które na szczęście zakończyły się sukcesem. Wcześniej mężczyzna wyszedł z domu, a bliscy w żaden sposób nie mogli się z nim skontaktować.

- W niedzielne popołudnie policjanci w Mrozach otrzymali zgłoszenie, że 80-letni mężczyzna cierpiący na alzheimera wyszedł z domu w nieznanym kierunku i krewni nie mogą go odnaleźć. Ponadto z uzyskanych informacji wynikało, że mieszkaniec gminy Cegłów ma problemy z poruszaniem się - przekazała sierż. szt. Elżbieta Zagórska.

80-latek zaginął w lesie

Z czasem robiło się coraz bardziej ciemno i zimno. Poszukiwania musiały być jak najbardziej intensywne, gdyż mężczyźnie groziło poważne niebezpieczeństwo. Na miejscu pojawiło się więc wielu funkcjonariuszy, policyjny helikopter oraz pies tropiący.

- W poszukiwanych brali udział strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych w Posiadałach, Dębem Wielkim, Markach i Cegłowie. Wsparcia udzieliła grupa CGP Tropiciele, która użyła wyszkolonych psów tropiących. Strażacy z Dębego Wielkiego do tych działań również użyli swojego psa tropiącego, dronów, urządzenia GPS oraz tak ważnych w terenie leśnym quadów - dodała Zagórska.

Czytaj również: Tragiczny pożar, w akcji pięć wozów strażackich. Niestety, nie żyje dwoje emerytów

W akcję zaangażowali się także sami okoliczni mieszkańcy. Przeszukano łącznie 140 hektarów, mimo pogarszających się warunków oraz zagęszczającej się mgły. Ostatecznie mężczyznę udało się na szczęście odnaleźć.

Dokonano tego w poniedziałkowy poranek. Mężczyzna był przemoknięty, przemęczony i miał problemy z poruszaniem. Na szczęście pozostawał przytomny.

- 80-latkowi udzielono pomocy przedmedycznej i przy pomocy strażaków mężczyzna został wyniesiony z lasu na noszach, gdzie szczęśliwie został przekazany załodze pogotowia ratunkowego. Wspólne działania policji, strażaków i mieszkańców doprowadziły do szczęśliwego finału poszukiwań - podkreśliła funkcjonariuszka.

Szczęśliwy finał policyjnych poszukiwań. Odnaleźli zaginioną 65-latkę
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE