Żonkile na ubraniach 19.04.2018 - o co chodzi?

i

Autor: fot. MICHAL WARGIN/EAST NEWS Żonkile na ubraniach

78. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim - OBCHODY. Jak będą wyglądać w 2021 roku?

2021-04-19 14:55

W poniedziałek, 19 kwietnia, przypada 78. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim - największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej. Jak będą wyglądały tegoroczne obchody w czasie pandemii? Czy zobaczymy na ulicach Warszawy wolontariuszy rozdających żółte papierowe żonkile?

Powstanie w getcie warszawskim było pierwszym powstaniem miejskim w okupowanej Europie. Z okazji obchodów 78. rocznicy Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN po raz dziewiąty organizuje akcję społeczno-edukacyjną Żonkile. Tym razem, z powodu pandemii, obchody będą miały nieco inny charakter. Wiele wydarzeń przeniesie się do internetu. "Zapraszamy do akcji biblioteki, szkoły i instytucje kultury z całej Polski. Ze względu na pandemię, większość aktywności wokół akcji przenosi się do internetu. Muzeum POLIN szykuje premiery filmowe i literackie i nowe materiały edukacyjne dla każdej grupy wiekowej" - informują pracownicy muzeum. By zgłosić swoją szkołę, bibliotekę lub instytucję kultury do akcji Żonkile, należy wypełnić formularz dostępny na stronie www.polin.pl. Czy w tym roku spotkamy na ulicach Warszawy wolontariuszy z żółtymi, papierowymi żonkilami? "Wszyscy pragniemy już powrotu do normalności, by 19 kwietnia, jak przez wiele lat, spotkać na ulicach Warszawy setki wolontariuszy, rozdających papierowe żonkile. Dominująca pandemia niestety i w tym roku to uniemożliwia" - poinformował dyrektor Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN Zygmunt Stępiński.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Teledyski kręcone w szkole! Pamiętasz je wszystkie?
Sonda
Czy zainwestowałbyś w kryptowaluty?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE