2 mln zł od Mazowsza na warszawskie projekty

i

Autor: Dagmara Kendzior

2 mln zł dofinansowania od samorządu Mazowsza - na co miasto przeznaczy pieniądze?

2022-06-10 15:42

11 projektów związanych ze środowiskiem otrzymało dofinansowanie od samorządu województwa. Wśród nich znajduje się m.in. modernizacja terenów zielonych i kampanie edukacyjne. Wsparcie pieniężne otrzymały także inwestycje sportowe: modernizacja stadionu na Targówku oraz budowa boisk w dzielnicy Mokotów.

To już czwarta edycja autorskiego programu wsparcia samorządu województwa mazowieckiego "Mazowsze dla czystego powietrza". W tym roku samorządowcy zgłosili blisko 200 projektów, spośród których radni województwa wybrali 179 do dofinansowania. 10 czerwca przedstawiciele stołecznego ratusza i dzielnic podpisali umowy na dofinansowanie siedmiu projektów. Jednym z projektów jest skierowana do mieszkańców Targówka akcja informacyjna na temat ochrony powietrza i oszczędzania energii. - Dzięki środkom powstaną trzy murale antysmogowe, a temu projektowi będzie towarzyszyć aspekt edukacyjny. Zorganizujemy warsztaty dla dorosłych i dzieci z ekologii - mówi Małgorzata Kwiatkowska, burmistrz Dzielnicy Targówek. - Stawiamy też na sport. Nasz stadion OSIR przejdzie modernizację.

Elementem wielu projektów, które otrzymały dofinansowanie, jest czyszczenie ulic na mokro. - To technika, która staje się standardem w zachodnich krajach europejskich - mówi Bartosz Wiśniakowski, radny sejmiku. - Takie umycie sprawia, że zapobiegamy emisji zanieczyszczeń, które emitują samochody. Dużo pyłów PM10 znajduje się na ulicach. Ten sposób mycia znacząco to redukuje.

Łączna kwota dofinansowania na projekty z Warszawy wynosi 2 miliony złotych.

Dramat na planie M jak miłość. Katarzyna Cichopek znów się skarży w jakich warunkach muszą pracować

Gdzie jechać na wakacje 2022? Rozwiąż QUIZ i sprawdź

Pytanie 1 z 9
1. Gdzie się czujesz najlepiej?

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE