2 czerwca rusza rekrutacja do żłobków w Warszawie. Do kiedy trwają zapisy?

2020-06-02 11:33 STAN
Rusza rekrutacja do żłobków w Warszawie
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Do kiedy zapisy?

2 czerwca rozpoczyna się rekrutacja do żłobków w Warszawie. Zapisy potrwają zaledwie kilka dni. Jakie warunki trzeba spełnić, by dziecko zostało zakwalifikowane? W jaki sposób złożyć wniosek o przyjęcie do żłobka? Dowiesz się więcej czytając ESKA Warszawa.

Rekrutacja do żłobków w Warszawie

2 czerwca rusza rekrutacja do żłobków w Warszawie. Dotyczy to dzieci w wieku do 3 lat. Zapisy obowiązują do placówek miejskich oraz tych dofinansowanych przez Warszawę w ramach programu zwiększania liczby miejsc w żłobkach.

– Program bezpłatnych żłobków wprowadzono w Warszawie we wrześniu 2019 r. Od tego czasu sukcesywnie wzrasta liczba miejsc w placówkach opieki nad dziećmi. Było to możliwe m.in. dzięki wykupieniu wolnych miejsc w żłobkach niepublicznych oraz pozyskaniu do programu przedsiębiorców, którzy prowadzą placówki opieki nad maluchami do 3 roku życia. Miasto buduje także nowe żłobki – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.

Czytaj także: W tym roku dzieci nie wrócą do szkół! Jest komentarz ministra edukacji

Kto może skorzystać z bezpłatnych żłobków?

Zgodnie z obowiązującymi zasadami rekrutacji, z miejsca w bezpłatnym żłobku mogą obecnie skorzystać dzieci, które mieszkają z rodzicami/rodzicem na terenie Warszawy oraz mają obowiązkowe szczepienia ochronne lub takie, które ze względów zdrowotnych nie mogą zostać zaszczepione.

Do kiedy trwa rekrutacja?

Rekrutacja do żłobków w Warszawie trwa od 2 do 7 czerwca. Ogłoszenie wyników na rok szkolny 2020/2021, nastąpi 10 czerwca – informacja o zakwalifikowaniu się dziecka do placówki zostanie wysłana automatycznym komunikatem systemowym oraz będzie widoczna na koncie rodzica w systemie rekrutacyjnym.

Czytaj także: 27% rodziców chce "posłać" dzieci do przedszkoli!

Potwierdzenie woli zapisu do żłobka

Od 12 do 18 czerwca do godz. 15:00 rodzice będą mieli czas na potwierdzenie woli zapisu dziecka do placówki – w tym celu należy odesłać drogą elektroniczną stosowną informację zwrotną do żłobka, do którego został zakwalifikowany maluch. Uwaga – jeśli rodzice nie wyślą potwierdzenia woli zapisu dziecka do placówki, to wniosek jest odrzucany i nie bierze udziału w procesie rekrutacji do żadnej z placówek wybranych we wniosku.

19 czerwca rozpocznie się rekrutacja uzupełniająca.

Koronawirus. Dzieci uczą jak myć ręce

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.