15 tys. zł w kilka godzin. W jednym miejscu posypały się mandaty

2022-07-28 11:14
15 tys. zł w kilka godzin. W jednym miejscu posypały się mandaty
Autor: Pixabay / Andrzej Rembowski

Policja po raz kolejny zwróciła się do uczestników ruchu drogowego o zachowanie ostrożności i poruszanie się w sposób odpowiedzialny. W zaledwie jednym punkcie w kilka godzin mundurowi wystawili mandaty na łączną kwotę 15 tys. zł. Otrzymali je nie tylko kierujący samochodami, ale również piesi i rowerzyści.

Warszawska policja przypomina o tym, jak ważna jest bezpieczna jazda. W niektórych lokalizacjach łamanie przepisów przez uczestników ruchu okazuje się bowiem nagminne. Przykładem może być przejazd kolejowy w Zalesiu Górnym.

Posypały się mandaty

- W ciągu zaledwie kilku godzin policjanci piaseczyńskiej drogówki nałożyli mandaty karne na blisko 15 tysięcy złotych! - przekazali mundurowi, ujawniając, kto został ukarany.

- Wszystko przez nieodpowiedzialne zachowania pieszych, rowerzystów i kierujących na przejeździe kolejowym - dodano we wpisie opublikowanym na Twitterze.

Policjanci zaapelowali również o rozsądek i przestrzeganie przepisów. Przejazdy kolejowe są bowiem szczególnie niebezpieczne - w zderzeniu z pociągiem najczęściej nie ma się najmniejszych szans na przeżycie. W wielu sytuacjach wystarczy natomiast nie wjeżdżać na tory, gdy opadają zapory i świecą się światła ostrzegawcze, aby nie doszło do tragedii.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Prognoza pogody. Alerty IMGW dla Warszawy? Padła konkretna data
  2. Wielka susza hydrologiczna w Polsce! Te rzeki mogą wyschnąć? [MAPA]
  3. Policja zatrzymała podejrzanych o kradzież samochodów. Brawurowa akcja
Szok w centrum Warszawy. Ukradł walizki z klatki schodowej. Przed policją schował się pod łóżko
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE