1000 dzieł sztuki w... nietypowych miejscach! Mają pomóc nam w nowej rzeczywistości [GALERIA, WIDEO]

2020-05-20 11:15

Warszawiakom w powrocie do "odmrażanej", nowej rzeczywistości pomoże... sztuka uliczna! Reprodukcji dzieł sztuki wybitnych artystów sztuki współczesnej można szukać dosłownie wszędzie- na straganach z warzywami, kubkach z kawą, w otwierających się właśnie knajpach a nawet pod nogami, w formie napisów na chodnikach. To akcja DESY Unicum, która przypomina: Już jest pięknie.

Street art zawsze był formą sztuki, która najszybciej reaguje na bieżące wydarzenia. Dlatego w momencie budzenia się miasta po lockdownie mieszkańcy Warszawy są witani sztuką. Prace artystów tworzących w nurcie street artu pojawiły się na łącznie ponad 1000 nośnikach – plakatach i wlepkach, na które możemy trafić kompletnie znienacka.

"1000 reprodukcji dzieł sztuki street-artowej pojawiło się w miejscach nietypowych, w których zazwyczaj nie spodziewamy się kontaktu ze sztuką: w lokalnych sklepikach, jako naklejki na owocach czy warzywach. To także wlepki na kubkach z kawą na wynos, a także w kwiaciarniach" - mówi Julia Materna z DESA Unicum.

1000 dzieł sztuki pomoże w powrocie warszawiakom w powrocie do rzeczywistości

Wszystko po to, by ułatwić mieszkańcom stolicy powrót do normalności poprzez kontakt ze sztuką. Warto też patrzeć pod nogi, bo pokrzepienia można szukać nawet na chodnikach.

"Już jest pięknie” to idea, która przyświecała realizacji akcji oraz nawiązanie do popularnego ostatnio utworu „Jeszcze będzie przepięknie” grupy Tilt. To hasło, które znalazło się odmalowane z szablonu na warszawskich chodnikach"- dodaje Materna.

W niezwykłych miejscach można szukać reprodukcji prac takich artystów jak: To dzieła twórców takich jak: Bartosz Świątecki/Pener, Sławek Czajkowski/Zbiok, Krzysztof Syruć/Proembrion, Igor Chołda/Aqualoopa, Weronika Lipniewska/Vera King i Anna Szejdewik/ Coxie.

W oryginale dzieła można oglądać do 26.05 na wystawie "Sztuka ulicy" w Desie Unicum przy ul. Pieknej 1A.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE