1 listopada 2020 - znicze i kwiaty będą droższe? Branża zmaga się z problemami!

2020-10-26 9:40 a.d.
1 listopada 2020 - znicze i kwiaty będą droższe? Branża zmaga się z problemami!
Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe: 1 listopada 2020 - znicze i kwiaty będą droższe? Branża zmaga się z problemami!

1 listopada 2020 - znicze i kwiaty będą droższe? Branża zmaga się z problemami i są one bardzo poważne. Od wielu lat sprzedawcy kwiatów i zniczy muszą konkurować z supermarketami w których zaopatruje się wiele osób zw względu na niską cenę zniczy i kwiatów. Wiele wskazuje na to, że pod cmentarzem kupować będziemy o wiele drożej niż w poprzednich latach. Więcej przeczytacie w tym artykule

1 listopada 2020 - znicze i kwiaty będą droższe? Branża zmaga się z problemami! Sprzedawcy kwiatów i zniczy liczą straty. Okazuje się, że mieszkańcy Warszawy w tym roku kupują mniej. Wielu z obawy przed koronawirusem omija place handlowe. Stołeczni sprzedawcy mówią już o stratach sięgających nawet pięćdziesięciu procent, a będzie z pewnością jeszcze gorzej. Tak jest również w innych częściach kraju. Problem mogą mieć również kwiaciarnie, które specjalizowały się w przygotowaniu wiązanek. Już od kilku lat tego typu kompozycja to koszt rzędu nawet 200 - 300 złotych. Na taki wydatek nie będzie stać większości Polaków, którzy obawiają się utraty pracy w ciągu najbliższych tygodni.

Wszystkich Świętych - czy cmentarze będą otwarte?

Rząd nie planuje zamknięcia cmentarzy przed, ani w trakcie Wszystkich Świętych 2020. Święto Zmarłych będzie można obchodzić, jednak politycy apelują, by odwiedzać groby również w inne dni, nie tylko 1 listopada. Proszą również o niegromadzenie się.

Czarny protest kobiet w Toruniu. Ponad 2000 osób wzięło udział w spacerze z czarnymi parasolkami