zdjęcie poglądowe

i

Autor: SKYWAY RUN/mat.prasowe

Zwykłe biegi to za mało! Ruszyły zapisy na Skyway Run Gdańsk

2023-03-28 10:01

To nie jest zwykła trasa, to nie są zwykłe warunki - tu wszystko jest NIEzwykłe! Po pierwsze nocą, a po drugie, a może najważniejsze - po płycie lotniska! Tak w dwóch punktach można opisać Skyway Run 2023. Lista startowa w Gdańsku jest jużotwarta!

Jako wielokrotni uczestnicy imprez sportowych, zarówno od strony organizatorów jak i zawodników, mieliśmy okazję doskonale poznać oczekiwania biegaczy. Stąd wziął się pomysł na bieganie w niedostępnym na co dzień miejscu, jakim jest pas startowy lotniska.

- tak organizatorzy zapowiadają to wyjątkowe wydarzenie. 

Gdańsk przywita biegaczy 20 maja, bieg zorganizowany będzie w nocy z 20/21 maja 2023. Organizatorzy ujawniają coraz więcej szczegółów.

Start biegu jest zaplanowany na godzinę 01:00 w nocy – z uwagi na to, że bieg odbywa się na działającym lotnisku, jego rozpoczęcie nastąpi po ostatnim lądowaniu samolotu. Trasa będzie poprowadzona drogą startową oraz drogami kołowania. Na czas biegu będzie włączone pełne oświetlenie pasa startowego, takie samo jakiego używa się przy lądowaniu samolotów.

Przed startem zawodnicy będą musieli przejść odprawę i kontrolę bezpieczeństwa, tak jakby wsiadali na pokład samolotu - z dokumentem tożsamości i imienną kartą pokładową

- mówi Elżbieta Musiał odpowiadająca za kontakt z mediami.

Skyway Run Gdańsk

Organizatorzy Skyway Run pokazali już nowe koszulki, przygotowane specjalnie na kolejny bieg: w tym roku będą bardzo zielone. Gotowe są też medale. Czas najwyższy na zapisy.

Zapisy Skyway Run

Formularz można wypełńić na stronie. W biegu pobiec może 3 500 osób, biletów pozostało 1670. Zawodnicy będą klasyfikowani w kategoriach OPEN kobiet i mężczyzn, wiekowych kobiet i mężczyzn. Koszt pakietu startowego to 79 złotych w przypadku wpłacenia opłaty do 10.04.2023 oraz 99 zł gdy zdecydujemy się na bieg po 10.04. Dystans to 5 kilometrów.

W ramach cyklu biegów SKYWAYRUN można wziąć udział w biegach na różnych dystansach, organizowanych na lotniskach w całej Polsce! Były już organizowane po lotnisku cywilnym w Rzeszowie, Wrocławiu, Gdańsku jak i wojskowym w Mińsku Mazowieckim i Poznaniu. 

zdjęcie poglądowe

i

Autor: mat. prasowe
Łódzki nauczyciel w dwie doby przebiegł ponad 300 kilometrów
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE