Zostań Dr Clownem! Fundacja poszukuje w Trójmieście osób z uśmiechem na twarzy

2022-04-24 12:00
dr clown
Autor: Wojciech Wójcikowski

Tu uśmiech jest najważniejszy! Fundacja Dr Clown w Trójmieście szuka wolontariuszy, którzy śmiechoterapią będą pomagać dzieciom. Chętni działają nie tylko na szpitalnych oddziałach pediatrycznych, ale również w punktach recepcyjnych dla uchodźców.

- Śmiechoterapia polega na wykorzystaniu dobroczynnych właściwości uśmiechu, aby wesprzeć małego pacjenta w walce z chorobą i w powrocie do zdrowia. Absolutnie nie zmuszamy do śmiechu. Poprzez rozmowę, zabawę i obecność, wspieramy małych pacjentów w zdrowieniu - mówi Paulina Łatacz z Fundacji Dr Clown.

Nie trzeba się martwić o brak umiejętności żonglowania czy tworzenia balonikowych zwierzątek. Każdy wolontariusz zostanie odpowiednio przeszkolony do roli Dr Clowna, a jedynym warunkiem jest pełnoletność.

- Dr Clownem może być zarówno osoba energiczna, gadatliwa, żywiołowa, jak i bardziej spokojna, introwertyczna. Szukamy osób dysponujących chwilą wolnego czasu, a przede wszystkim chętnych do podzielenia się pozytywną energią z innymi. Dołączyć może każdy kto jest już dorosły. Nie wyznaczyliśmy górnej granicy wieku, dlatego zapraszamy również osoby będące na emeryturze - dodaje Paulina Łatacz.

Osoby zainteresowane muszą wypełnić formularz dostępny w sieci. Na czwartek 28 kwietnia zaplanowano spotkanie informacyjne.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE