Arka Gdynia trening

i

Autor: Arka Gdynia

Znamy coraz więcej szczegółów dotyczących składu Arki Gdynia na kolejny sezon!

2021-07-04 18:00

Okres przed rozpoczęciem nowego sezonu, to zawsze czas, w którym dochodzi do największej ilości zmian w zespołach piłki nożnej. Nie inaczej jest w drużynie żółto-niebieskich. W minionym tygodniu do zespołu dołączyło trzech nowych zawodników.

Pierwszym z nich jest Sebastian Milewski. Pochodzący z Mławy 23-latek zostanie w Gdyni do 2024 roku. Ostatnio grał w Piaście Gliwice, z którym zagrał 51 meczy Ekstraklasy oraz 2 mecze eliminacji Ligi Europy.

Kolejnym nowym piłkarzem jest Martin Dobrotka, który 35 lat temu urodził się w słowackiej Bratysławie. Doświadczony obrońca grał ostatnio dla Stali Mielec oraz Wigier Suwałki. W przeszłości pełnił również funkcję kapitana drużyny. W piątek do żółto-niebieskich dołączył również Nestor Gordillo - 32-letni napastnik pochodzący z Wysp Kanaryjskich. Ostatnie pół roku grał dla KKS Kalisz, gdzie w ciągu 20 meczów strzelił 10 bramek.

Do zespołu z wypożyczenia do KKS Kalisz powracają również Michał Molenda i Jakub Chojnowski. W minionym tygodniu swoją umowę z klubem przedłużył również Marcus da Silva. To będzie już 10. sezon Brazylijczyka w żółto-niebieskich barwach.

Arka Gdynia trening

i

Autor: Arka Gdynia

Z klubu po wypożyczeniach odchodzą Juliusz Letniowski i Maciej Rosołek. Do Sandecji przechodzi Jakub Wawszczyk, a kontrakt za porozumieniem stron rozwiązał Kamil Mazek. Po zakończeniu kontraktu do Wisły Kraków przechodzi Mateusz Młyński, który strzelił dla Arki 5 bramek. Umowa wygasła także Janowi Hośkowi, Łukaszowi Wolsztyńskiemu i bramkarzowi Bartoszowi Przybyszowi.

Przypomnijmy, trener Dariusz Marzec oraz asystent Janusz Świerad niedawno przedłużyli swoje umowy z klubem na kolejny sezon. Ze sztabu odszedł Maciej Kędziorek, który przeszedł do Lecha Poznań. W jego miejsce dołączył Brazylijczyk Hermes Neves Soares, który pracował już dla Jagielloni Białystok, Chojniczanki i Zawiszy Bydgoszcz. W sztabie nie pracuje już także trener przygotowania motorycznego i diagnostyki Dawid Musiał.
Arka Gdynia trening

i

Autor: Arka Gdynia

Od 01/07 piłkarze Arki powrócili do zajęć. Pierwszy trening odbył się w czwartek o godzinie 17:00 przy ul. Olimpijskiej w Gdyni. W tym samym miejscu zawodnicy trenować będą jeszcze do piątku. Później wyjadą na zgrupowanie do Grodziska Wielkopolskiego gdzie zagrają 3 sparingi.

Poza trzema sparingami na zgrupowaniu Arkowcy zagrają jeszcze 2 inne mecze towarzyskie. Pierwszy z nich odbędzie się już w najbliższy wtorek o 11:00 na boisku bocznym w Gdyni. Żółto-niebiescy podejmą drużynę Olimpii Elbląg. Tuż przed rozpoczęciem nowego sezonu, w piątek 23/07 Gdynianie wyjadą jeszcze do Pruszkowa, gdzie zagrają z izraelskim Hapoel Tel Aviv.

Super Raport 01.07 (Goście: Włodzimierz Cimoszewicz - eurodeputowany, były premier oraz Artur Dziambor - Konfederacja)
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE