Zmiany w rozkładach gdańskiej komunikacji miejskiej. Odczują je pasażerowie tramwajów

2020-03-05 14:25
Wprowadzone zmiany będą dotyczyły linii tramwajowych
Autor: Patryk Rosiński Wprowadzone zmiany będą dotyczyły linii tramwajowych

Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku od czasu do czasu wprowadza mniejsze lub większe zmiany w rozkładzie jazdy gdańskich linii autobusowych lub tramwajowych. Tym razem od 9 marca odczują je pasażerowie tramwajów.

Gdańskie tramwaje będą jeździły częściej. To efekt wprowadzanych przez Zarząd Transportu Miejskiego zmiany w rozkładzie jazdy, które wejdą w życie w poniedziałek 9 marca. Te mają być odpowiedzią na zwiększająca się wciąż liczbę osób, korzystających z gdańskiej komunikacji miejskiej.

- Największe ze zmian dotyczą linii 7, 11 i 12 – mówi Zygmunt Gołąb z Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku. Posłuchaj:

Posłuchaj jakie zmiany wprowadzone zostaną w rozkładzach gdańskich linii tramwajowych:

Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku postanowił na wprowadzenie zmian po obserwacjach obecnych zachowań pasażerów oraz ich opinii. Nowe rozkłady pozwolą m.in. sprawniej poruszać się komunikacją miejską i krócej czekać na najbliższy tramwaj.

- Pasażerowie na pewno odczują skrócony czas na przyjazd kolejnego tramwaju, a także na lepsze połączenia przesiadkowe - dodaje Gołąb. Posłuchaj:

Posłuchaj dlaczego ZTM postanowił wprowadzić zmiany w obowiązujących rozkładach jazdy:

Niewielkie zmiany wprowadzone zostaną także w rozkłady pozostałych linii tramwajowych. Te nie obejmą jednak linii 9. Szczegóły dotyczące wprowadzanych nowych rozkładów dostępne na stronie Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE