Zmiany w organizacji ruchu. Rozpoczyna się budowa zbiornika retencyjnego

i

Autor: Google Street View

Remonty

Zmiany w organizacji ruchu. Rozpoczyna się budowa zbiornika retencyjnego

2023-03-18 10:58

W sobotę rano planowane jest wprowadzenie zmian w organizacji ruchu na ul. Jaśkowa Dolina, między gdańskimi dzielnicami Piecki-Migowo (Morena) a Wrzeszczem. Jest to spowodowane budową zbiornika retencyjnego. Utrudnienia mają potrwać do czerwca br.

"W sobotę między godz. 7 a 8, w związku z kolejnym etapem robót związanych z budową zbiornika retencyjnego Jaśkowa Dolina, zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu na ul. Jaśkowa Dolina" - podała w komunikacie przedstawicielka Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska Aneta Niezgoda.

Kierowcy jadąc z Wrzeszcza w kierunku dzielnicy Piecki-Migowo korzystają z jednego pasa ruchu na wysokości budowanego zbiornika do ronda Pana Cogito.

Jadąc z dzielnicy Piecki-Migowo do Wrzeszcza, kierowcy i autobusy jeżdżą objazdem ul. Migowską, która stała się jednokierunkowa i wjeżdżają na Jaśkową Dolinę na skrzyżowaniu z ul. Na Wzgórzu.

"Na odcinku ok. 50 metrów na wysokości budowanego zbiornika kierowcy jadąc w kierunku Piecek-Migowa poruszać się będą po lewym skrajnym pasie ruchu. Jadąc w kierunku przeciwnym kierowcy będą korzystali z objazdu przez ul. Migowską, na której wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy. Ulicą Migowską poruszać się będą także pojazdy komunikacji miejskiej" - podała przedstawicielka DRMG.

Zaznaczyła, że zmieniona organizacja ruchu utrzyma się co najmniej do końca czerwca br.

Przedstawicielka DRMG podkreśliła, że zmiany w organizacji ruchu podyktowane są koniecznością realizacji zakresu robót związanych z przebudową sieci podziemnych, które znajdują się pod jezdnią. To m.in. przebudowa odcinka wodociągu i odcinka kanalizacji sanitarnej, budowa przelewu burzowego pod ulicą Jaśkowa Dolina przy zachodniej części zbiornika z rozdziałem na część istniejącą i część kierowaną do zbiornika, budowa nowego odcinka kanalizacji deszczowej oraz budowa studni włączeniowej w ulicy Jaśkowa Dolina. W ramach robót zaplanowano też odtworzenie ciągu rowerowo - pieszego na całej długości zbiornika, odtworzenie warstw konstrukcyjnych jezdni po robotach sieciowych wraz z odtworzeniem nawierzchni jezdni w ul. Jaśkowa Dolina.

Od pierwszych porannych kursów (czyli od godz. ok. 5 rano) zmieniło się kursowanie autobusów linii 127, 162 i 262 na tej trasie.

Z kolei od nocy z soboty na niedzielę zmiany zaczną obowiązywać na linii nocnej N2. Ruch na odcinku od skrzyżowania z ul. Falistą będzie odbywał się jednokierunkowo w stronę Piecek-Migowa. Autobusy w stronę Wrzeszcza pojadą objazdem (w kierunku przeciwnym bez zmian).

„Wystawa Van Gogh” w Gdańsku. Przepiękne wydarzenie multisensoryczne
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE