Zmarł 10-latek potrącony na przejściu dla pieszych w Redzie. Sprawca nie został jeszcze przesłuchana

i

Autor: KPP w Wejherowie

Zmarł 10-latek potrącony na przejściu dla pieszych w Redzie. Sprawczyni nie została jeszcze przesłuchana

2023-01-05 8:21

Zmarł 10-letni chłopiec, który 20 grudnia 2022 roku został potrącony na przejściu dla pieszych w Redzie. Kobieta, która spowodowała wypadek, z uwagi na stan zdrowia nie została jeszcze przesłuchana. Grozi jej do ośmiu lat więzienia.

Jak przekazała rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gdańsku prok. Grażyna Wawryniuk, Prokuratura Rejonowa w Wejherowie prowadzi śledztwo pod kątem spowodowania wypadku komunikacyjnego, w następstwie którego śmierć poniósł 10-letni chłopiec.

Poinformowała, że dziecko zostało potrącone 20 grudnia 2022 roku w Redzie na drodze krajowej nr 6, w trakcie przechodzenia przez przejście dla pieszych.

Kierująca dojeżdżając do przejścia na pieszych potrąciła chłopca

- podkreśliła prokurator.

Z relacji policjantów wynikało, że 62-letnia kierująca ominęła samochody stojące na sąsiednim pasie.

Po wypadku dziecko zostało przetransportowane do szpitala z urazami wielonarządowymi. W wyniku obrażeń zmarło 2 stycznia 2023 roku. Sekcję zwłok zaplanowano na czwartek, 5 stycznia.

Śledczy przesłuchali świadków, poddany oględzinom został samochód kobiety. Ona sama, z powodu złego stanu zdrowia, do tej pory nie została przesłuchana. Nie postawiono jej również zarzutów.

Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym grozi do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Grób 11-letniej Zuzi z Kolbuszowej, która zmarła przez czad. Łamie serce
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE