Ostrołęka. Libacja na skwerku 2.0? Zgłosił kradzież auta, ale mocno się zdziwił

i

Autor: TheDigitalWay/cc0/Pixabay.com 64-latek zgłosił policji w Ostrołęce kradzież auta, ale okazało się, że samochodu nikt nie zabrał

Złodzieje samochodów z Trójmiasta w rękach policji. Ukradli nawet kilkadziesiąt aut!

2021-10-25 10:49

Doszło do zatrzymania dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzieże pojazdów i posiadanie znacznych ilości środków odurzających. Policjanci podejrzewają, że zatrzymani mężczyźni mogą mieć związek z kradzieżami co najmniej kilkudziesięciu aut. Mężczyźni trafili w ręce policjantów na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa.

Pod koniec minionego tygodnia policjanci na podstawie uzyskanych informacji i dzięki zebranym dowodom, zatrzymali na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa dwóch mężczyzn w wieku 30 i 29-lat, którzy włamali się do samochodu i chcieli nim odjechać. Uniemożliwili im to interweniujący policjanci.

"Kryminalni zablokowali im drogę wyjazdu. Złodzieje, widząc policjantów, próbowali uciec. Jeden zaczął uciekać pieszo, drugi zabarykadował się w samochodzie i próbował odjechać. Mężczyzna uderzył w radiowóz. Policjanci obezwładnili i zatrzymali kierowcę, jego wspólnik również po krótkim pościgu trafił w ręce policjantów"

- relacjonują policjanci. 

W wyniku przeszukania mieszkania i samochodu 30-latka policjanci zabezpieczyli, narkotyki, urządzenia elektroniczne służące do kradzieży aut, dokumenty, które prawdopodobnie miały służyć do legalizacji ukradzionych samochodów oraz m.in. naklejki homologacyjne na tablice rejestracyjne, wklejki na szyby. W mieszkaniu 29- latka policjanci zabezpieczyli oprócz gotówki, urządzeń elektronicznych i telefonów, znaczne ilości narkotyków, które spakowane były w tzw. dilerskie porcje. Była to m.in. marihuana, kokaina, blisko kilogram amfetaminy, tabletki. 

KRADLI SAMOCHODY Z TRÓJMIASTA 

Ponadto śledczy z komendy wojewódzkiej dzięki współpracy z policjantami wydziału kryminalnego oraz funkcjonariuszami wydziału wywiadu kryminalnego, którzy sporządzili wiele analiz, zgromadzili materiał dowodowy świadczący o tym, że zatrzymani mężczyźni mają związek z kradzieżami 35 samochodów produkcji koreańskiej i japońskiej, do których dochodziło od początku roku na terenie województwa pomorskiego. Łączne straty wynoszą ponad 3 mln zł.

Sprawa jest rozwojowa, policjanci nadal weryfikują zgromadzone informacje i nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

29- letni i 30-letni mężczyzna zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej Gdańsk Wrzeszcz, gdzie ogłoszono im wstępnie trzy zarzuty dotyczące kradzieży samochodu oraz posiadania znacznych ilości środków odurzających. Obaj podejrzani decyzją sądu zostali aresztowani.

Za kradzież z włamaniem i posiadanie znacznych ilości narkotyków grozi 10 lat pozbawienia wolności.

Poszukiwany złodziej i koń
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE