Zlikwidowano wytwórnię narkotyków w województwie Pomorskim. Zarzuty usłyszało czterech mężczyzn

i

Autor: starogardgdanski.policja.gov.pl

Zlikwidowano wytwórnię narkotyków w województwie Pomorskim. Zarzuty usłyszało czterech mężczyzn

2022-09-22 12:42

Policjanci z Gdańska i Starogardu Gdańskiego wspólnymi siłami zlikwidowali wytwórnię narkotyków i zabezpieczyli nielegalne substancje. Zarzuty postawione przez prokuraturę usłyszało czterech mężczyzn.

Policjanci z Pomorza zlikwidowali wytwórnię narkotyków, a dokładniej metaklefedronu. Funkcjonariusze zabezpieczyli substancje, z których otrzymać można ponad 100 tysięcy porcji narkotyku o czarnorynkowej wartości 800 tysięcy złotych. Zabezpieczone zostały też półprodukty mające służyć do dalszej produkcji tego narkotyku.

Jak ustalili policjanci, nielegalne laboratorium znajduje się w miejscowości na terenie powiatu starogardzkiego.

"W budynku mieszkalnym znajdowała się linia technologiczna służąca do produkcji metaklefedronu. Policjanci zabezpieczyli różnego rodzaju urządzenia takie jak beczki, grzałki, zawory, wentylatory. Funkcjonariusze przejęli także środki chemiczne, które zostały przekazane do badań. Biegły we wstępnej opinii określił, że z zabezpieczonych substancji można by uzyskać 16 kilogramów metaklefedronu, co stanowi 100 tysięcy porcji o czarnorynkowej wartości 800 tysiąca złotych. Dodatkowo policjanci zabezpieczyli i przekazali biegłemu do badań półprodukty, które miały być wykorzystane do produkcji kolejnych kilogramów substancji psychotropowej" - czytamy na starogardgdanski.policja.gov.pl.

Podejrzani to mężczyźni w wieku od 23 do 27 lat.  Przestępstwo wytwarzania znacznej ilości substancji psychotropowych oraz wprowadzania ich do obrotu zagrożone jest karą od 3 lat pozbawienia wolności. Mieszkańcy województwa Pomorskiego i Kujawsko- Pomorskiego usłyszeli zarzuty wytwarzania znacznej ilości substancji psychotropowych oraz wprowadzania ich do obrotu. Decyzją sądu mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

Przestępstwo wytwarzania znacznej ilości substancji psychotropowych oraz wprowadzania ich do obrotu zagrożone jest karą od 3 lat pozbawienia wolności.

Szczątki niemieckich policjantów odkryto w Siadle Górnym
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE