Zbiórka z okazji dnia Wszystkich Świętych na Hospicjum Dutkiewicza. Jest nowy rekord

i

Autor: gdansk.pl

Zbiórka z okazji dnia Wszystkich Świętych na Hospicjum Dutkiewicza. Jest nowy rekord

2021-11-05 11:47

Kwesta Fundacji Hospicyjnej była powadzona od soboty do poniedziałku (30 października - 1 listopada) przy największych cmentarzach w Gdańsku oraz w Internecie. Do akcji włączyło się ponad 500 wolontariuszy. Udało się zebrać 179 700 zł.

"Potrzeby Hospicjum są bardzo duże. Dlatego tak istotną rolę dla jego funkcjonowania odgrywają zbiórki pieniędzy. Dzięki nim udaje się nam pozyskać fundusze umożliwiające jeszcze lepszą opiekę nad naszymi podopiecznymi, bowiem środki z kontraktu z NFZ nie pokrywają pełnego zapotrzebowania Hospicjum"

- zaznaczała Bogna Filipowicz, koordynator ds. organizacji imprez charytatywnych w Fundacji Hospicyjnej.

Po ubiegłorocznej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19, powrócono do kwest na gdańskich cmentarzach w okresie Wszystkich Świętych.

Wolontariusze w żółtych koszulkach z puszkami w weekend poprzedzający święto (30-31 października) oraz 1 listopada prowadziliśmy zbiórki na cmentarzach: Łostowickim, w Nowym Porcie, Centralnym "Srebrzysk", Oliwskim i Garnizonowym, a także w Straszynie i Pruszczu Gdańskim.  

- Łącznie do kwestowania wydano 452 puszki. Wsparło nas ponad pięciuset wolontariuszy - przypomina Paweł Ryta z Fundacji Hospicyjnej. 

Zbiórka prowadzona była także na profilu Fundacji Hospicyjnej na FB.

Udało się zebrać 179 700 zł. To rekord 

Wcześniej kwesta na cmentarzach dla Hospicjum Dutkiewicza była prowadzona dwukrotnie: w 2019 roku zebrano 152 529 zł, w 2020 roku ze względu na obostrzenia związane z pandemią zbierano tylko w Internecie - 12 987 zł.

Wśród wolontariuszy w ciągu trzech dni nie zabrakło ludzi sportu, kultury, mediów, polityki. W poniedziałek, 1 listopada, na cmentarzu Srebrzysko kwestowała prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Tego dnia na gdańskich cmentarzach z puszkami obecni byli także: wokalista The Voice of Poland Wiktor Dyduła, były zawodowy mistrz świata w boksie Dariusz Michalczewski, posłanka do Parlamentu Europejskiego Magdalena Adamowicz, radni Miasta Gdańska Andrzej Kowalczys i Emilia Lodzińska, mama śp. Anny Przybylskiej Krystyna Przybylska z wnukami, posłanka RP Małgorzata Chmiel, konferansjer i spiker Lechii Gdańsk Marcin Gałek, aktor Tomasz Ciachorowski i wokalista Łukasz Jeleniewski. 

W sobotę i niedzielę, 30-31 października, na gdańskich cmentarzach kwestowali: żeglarz Piotr Myszka z dziećmi, mistrz olimpijski w wioślarstwie a obecnie dyrektor Wydziału ds. Sportu w UM w Gdańsku Adam Korol, tancerz i choreograf Maciej Florek, dziennikarze Magdalena Szpiner i Włodzimierz Raszkiewicz, politycy Henryka Krzywonos-Strycharska i Hanna Zych-Cisoń. 

Wódka po 50 ZŁ! Polacy są WŚCIEKLI. Czy OBALĄ rząd? | KOMENTERY
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE