Zbierz worek śmieci… i zgarnij książkę! Akcja sprzątania odbędzie się także w Gdańsku

2021-09-14 16:05
śmieci
Autor: pixabay.com

To niepowtarzalna okazja, by za jednym zamachem posprzątać najbliższe otoczenie i wzbogacić domową biblioteczkę. Akcja „Książka za worek śmieci” odbędzie się w najbliższą sobotę (18.09) w 16 polskich miastach. Swoją okolice porządkować będą także mieszkańcy gdańskiego Ujeściska.

-Spotykamy się w sobotę (18.09) o 10:00 w okolicach Kozaczej Góry w Gdańsku. Na miejscu będą czekali koordynatorzy, którzy rozdadzą uczestnikom worki, rękawiczki i… książki. To głównie literatura podróżnicza, górska, ale też ciekawe lektury dla dzieci -mówi organizatorka akcji „Książka za worek śmieci”, Anna Jaklewicz.

Co ważne – żeby otrzymać jedną z książek, należy się zarejestrować. Pula książek jest limitowana! To zaledwie 50 sztuk dla pierwszych osób, które się zgłoszą.

„Książka za worek śmieci” to cykliczna akcja, która cieszy się sporym powodzeniem. Do tej pory odbyło się już 14. edycji, a ich uczestnikom udało się zebrać w sumie ponad 20 ton śmieci.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE