Zamiast gimnastyki korekcyjnej... FitKlasa! Ruszają nowe zajęcia dla gdańskich uczniów

2020-02-04 21:29
FitKlasa
Autor: gdansk.pl

Są zmęczeni, ale… zadowoleni. Uczniowie dziesięciu gdańskich szkół już biorą udział w pilotażowym programie FitKlasa. Celem projektu jest zmniejszenie ryzyka chorób cywilizacyjnych u dzieci, poprzez wprowadzenie nowej formuły ćwiczeń korekcyjnych.

Udział w FitKlasie bierze ponad 1,8 tys. dzieci z klas 1-3. Program zajęć opracowali specjaliści z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu. Jak się okazuje, ćwiczenia dają dzieciakom nie tylko niezły wycisk, ale też mnóstwo frajdy. Co ważne, zajęcia znacznie różnią się od zwykłych „tradycyjnej” gimnastyki korekcyjnej. O szczegółach posłuchasz w naszym materiale!

Jak wyglądają zajęcia w ramach FitKlasy? O tym opowiedziała nam Olimpia Schneider z biura prasowego Urzędu Miasta Gdańska.

Dodajmy, że w lutym odbywają się dni otwarte gdańskich szkół, na które zaproszeni są szczególnie rodzice dzieci 6 i 7 letnich. W tych szkołach, w których trwa pilotaż FitKlasy, będzie można zapoznać się z ich programem. Od nowego roku zajęcia będą odbywać się we wszystkich gdańskich szkołach.