Załamanie pogody i bardzo silny wiatr w Trójmieście

2021-10-20 20:00
Nad Polskę NADCIĄGA WICHURA! Porywy nawet do 100 km/h. Te województwa są zagrożone [LISTA]
Autor: Unsplash - Quick PS Nad Polskę NADCIĄGA WICHURA! Porywy nawet do 100 km/h. Te województwa są zagrożone [LISTA]

Wiatr w porywach nawet do 110 kilometrów na godzinę! - takie "atrakcje" czekają nas w Trójmieście w czwartek popołudniu i w nocy. Ogólnie pogoda popsuje się w już rano, choć - jak na jesień - tego dnia jeszcze będzie dość ciepło.

- Nasunie się głęboki układ niskiego ciśnienia z frontami atmosferycznymi. Do tego wystąpią przelotne opady deszczu. Lokalnie mogą się zdarzyć także burze z krupą śnieżną lub niewielkim gradem. A co najważniejsze wystąpi bardzo silny, porywisty wiatr. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie około 16-17 stopni, więc będzie to dość ciepły dzień - mówi dyżurny synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Ewa Łapińska.

Wiatr będzie się z czasem nasilał. Popołudniu, w głębi lądu jego prędkość wyniesie 90 km/h, a nad samym morzem nawet 110km/h. Znaczne osłabnięcie wiatru spodziewane jest dopiero w niedzielę.

- W piątek wystąpi również ochłodzenie, bo w czwartek jak będzie przechodził front atmosferyczny, napłynie za nim chłodne powietrze. W związku z tym w piątek i w sobotę temperatura maksymalna w dzień wyniesie zaledwie 9-10 stopni. Nadal będzie wiał silny i porywisty wiatr, a do tego będą jeszcze występowały opady deszczu i burze - dodaje synoptyk.

Na Bałtyku trwa już nasilający się sztorm, który osiągnie nawet 11 stopni w skali Beauforta. W czwartek i w nocy z czwartku na piątek strefę brzegową obowiązują ostrzeżenia IMGW drugiego stopnia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE