zdjęcie poglądowe

i

Autor: Paweł Lemke

Nie mogą żyć bez siebie i...bez autobusów. Miłość kwitnie w gdyńskiej komunikacji

2023-03-29 7:35

Mówią o sobie, że są autobusowymi freakami - są szczęśliwą parą, oboje pracują w Miejskim Zakładzie Komunikacji w Gdyni. Małżeństwo z Trójmiasta zostało bohaterami materiału Dzień Dobry TVN.

Dorota Obara i Dominik Obara z Gdyni - to małżonkowie, kierowcy autobusów, których mieszkańcy mogą spotkać za kółkiem MZK. O swojej historii, poznaniu dzięki komunikacji miejskiej i pasji opowiedzieli w materiale przygotowanym przez Dzień Dobry TVN.

Ten zawód był we mnie od zawsze. Największe marzenie z młodości się spełniło. Ja się nie widzę w innym zawodzie - podkreśliła Dorota.

Jest to jakieś takie nasze wariactwo, ale jest nam z tym dobrze - dodał Dominik Obara.

Para opowiada swoją historię od momentu poznania się, również za sprawą pracy w komunikacji. Było to jednak w Krakowie.

Za każdym razem, gdy widywałem Dorotę na trasie, w biurze, w dyspozytorni w Krakowie, zawsze serce zaczynało bić mocnej. Zawsze były te motyle w brzuchu i człowiekowi ściskało w gardle. Było "cześć", "dzień dobry", bo nie widziałem, jak się umówić. Potem zamieniło się to w dłuższe rozmowy, telefoniczne budzenie się nawzajem do pracy, aż w końcu podjęliśmy decyzję o wspólnym życiu

- słyszymy w reportażu TVN.

Dorota i Dominik spotkali się pierwszy raz u planisty, który później został świadkiem na ich ślubie.

W materiale możecie odszukać gdyńskie ulice, oczywiście są miejskie autobusy i kilka ciekawostek "z życia kierowców". Rozczulająco wygląda autobus z wyświetlonym napisem "kocham" w miejscu, gdzie normalnie widzimy cel podróży i parą ściskającą się na jego tle. No żyć bez siebie nie mogą...i bez autobusu.

Za ten rajd kierowca BMW dostał mandat 7 tys zł
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE